Odpovedan verouk, mladinska srečanja in ostale aktivnosti

Po sklepu SŠK (Slovenske škofovske konference) je zaradi širitve »koronovirusa COVID – 19«,

do 29. marca 2020 odpovedan verouk za  vse razrede, ter vsa mladinska srečanja.

Poleg tega so v župniji odpovedane vse dejavnosti druženja (pevski zbori, skavti, ministranti, animatorji…), ter vse ljudske pobožnosti. V tem času so odpovedana trudi vsa romanja in druga druženja.

V tem času bodo le svete maše, katerih se lahko udeleži največ 100 ljudi, ter so med seboj razmaknjeni vsaj 1,5 m.

Ob nedeljah  je odsvetovan obisk svete maše za mlajše otroke in starejše nad 70 let. Za družine obisk svete maše ni obvezen, naj pa v tem času v krogu svojih družin opravijo nedeljsko družinsko bogoslužje, (branje odlomka svetega pisma in družinska molitev). Omenjene skupine ljudi naj se raje udeležijo delavniške svete maše, kjer tudi velja zgornja omejitev 100 ljudi. Enaka omejitev velja tudi za pogrebe, poroke in krste.

Svetujemo vam, da v teh dneh večkrat zmolite molitev, ki jo dobite spodaj.

V zaupanju v Božjo previdnost Vas lepo pozdravljamo, župnik Andrej s sodelavci.