Jezusovo darovanje

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Jezusovo darovanje – 2. februar 2020

(3. – 9. februar 2020)

• ponedeljek: sv. Blaž, škof in mučenec;
  • torek: sv. Jožef Leoniški, misijonar;
  • sreda: sv. Agata, devica in mučenka;
  • četrtek: sv. Pavel Miki in drugi japonski mučenci;
  • petek: sv. Rihard, kralj;
  • sobota: sv. Jožefina Bakhita, sužnja; d.p. Prešernov dan;
  • nedelja: 5. nedelja med letom; godujesv. Apolonija, devica in mučenka.

• ponedeljek ob 18.00:             + Maks, Ivana in Mihela Jereb (Žirovnica)

+ Marija Demšar, god

• torek ob 7.00:                        Za župljane

+ Francka Trček

• sreda ob 18.00:                      V zahvalo za Veroniko, Lucijo in Niki Pivk

+ Janez Cankar

+ Franc Mihelčič

• četrtek ob 18.00 (Dobr.):       + Marijo Čibej

+ Slavka Šubic, obl.

• petek ob 18.00:                     + starši Vidmar in brat Edi

Za nove duhovne poklice

• sobota ob 8.00:                     + starši Stanonik in starši Trček

+ Marija Bogataj, ter Vinko in Alojzija

Za odvrnitev nesreč za Brekovice

• nedelja ob 7.00:                   + Ivanka Kristan, obl.

+ Frančiška in Alojz Pregelj

ob 9.00:                        + Franc Jesenko, 30. dan

+ Tadej Vegelj

+ Darij Erznožnik (90. rojstni dan)

Za zdravje

Med tednom bodo svete maše v kapeli, v nedeljo pa v župnijski cerkvi.

V ponedeljek ob 18. uri boste pri sveti maši lahko prejeli blagoslov sv. Blaža zoper bolezni v grlu. Lepo povabljeni v čim večjem številu!

V ponedeljek ob 19. uri bo v župnišču srečanje misijonske skupine, ob 20. uri pa redakcije Glasa sv. Martina.

V torek ob 18. uri bo v župnišču obvezno srečanje za vse botre letošnjih birmancev.

V sredo ob 20.30 bo v župnišču srečanje mlajše zakonske skupine.

V petek dopoldne bo župnik obiskoval bolnike in starejše v centru Žirov, g. kaplan pa v soboto dopoldne v okolici Žirov.

Od petka do nedelje bodo prvoobhajanci na duhovnih vajah na Bledu. Odhod avtobusa bo v petek ob 16.30 izpred našega župnišča.

V soboto ob 19. uri bodo skavti klana in SKVO-ja v župnišču pripravili kulturni večer.

Hvala dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za poplačilo obnove župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni pobiram mašne namene za mesec april.

V času uradnih ur sprejemam prijave za župnijsko romanje v Srbijo in Severno Makedonijo od 25. do 29. aprila. Ob prijavi plačate akontacijo 50 EUR.

V nedeljo, 16. februarja, ob 15. uri bo na Brezjah dekanijski molitveni dan za nove duhovne poklice. Ob 13. uri bo iz naše župnije odpeljal poseben avtobus. Potrebne so predhodne prijave v župnijski pisarni. Povabljene cele družine!

Zadaj si lahko vzamete brezplačno kuharsko knjigo duhovnika Marka Čižmana, darilo založbe Družina. Hkrati pa vas Družina vabi, da se z dopisnico (dobite jo zadaj) naročite na tri brezplačne izvode tednika Družina.

Zadaj lahko kupite novo knjigo invalidke Janje Blatnik z naslovom: »In življenje teče dalje.« Dar za knjigo je 10 EUR – s tem pomagate pri rehabilitaciji invalidki Janji Blatnik.

Danes si boste lahko v oddaji Obzorja duha ob 11.25 na 1. programu TV Slovenija ogledali tudi našega g. kaplana, p. Marka.