OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 7. nedelja med letom – 23. februar 2020

(24. februar – 1. marec 2020)

• ponedeljek: sv. Matija, apostol;
  • torek: sv. Valburga, opatinja; pust;
  • sreda: Pepelnica – začetek postnega časa;
  • četrtek: sv. Baldomir, spokornik;
  • petek: sv. Roman, opat;
  • sobota: sv. Antonija Firenška, vdova; prestopni dan;
  • nedelja: 1. postna nedelja; godujesv. Albin, škof.

• ponedeljek ob 18.00:             + Peternel (Jarčja dolina)

V zahvalo (K)

• torek ob 18.00:                      + starši in sinovi Strlič

+ Marijana Gregorač in  hčere

• sreda ob 18.00:                      V čast Materi Božji v zahvalo in za zdravje v družini

V zahvalo (I)

• četrtek ob 18.00 (Dobr.):       + Jože Jemec, obl.

+ Jelka in Franc Kopač, obl.

• petek ob 18.00:                     + Pavla Erznožnik, obl.

+ Anton in Frančiška Kokalj

• sobota ob 8.00:                     + Mark Miller, 1. obl.

+ Tomaž Vende

• nedelja ob 7.00:                   + Majda in vsi Rupnik-Jesenko

ob 9.00:                        + starši Anton in Marija Logar (Selo 65)

+ Marija Žakelj (Goropeke)

+ Kristina in Pavel Pivk, obl.

Med tednom bodo svete maše v kapeli, le v sredo in nedeljo v župnijski cerkvi.

V ponedeljek ob 18.30 bo srečanje svetopisemske skupine.

V tem tednu bo redni verouk in mladinska srečanja.

Ob začetku postnega časa vas vabimo na 24-urno češčenje Svetega Rešnjega Telesa v našo kapelo. Češčenje bomo začeli s sveto mašo v torek ob 18. uri in zaključili s sveto mašo na pepelnico ob 18. uri. Na voljo je razpored, kamor se boste vpisali za posamezne ure. Tudi ponoči naj bi bili pri Jezusu vsako uro vsaj trije molivci. V sredo med 11. do 12. uro bo pred Jezusom molitvena skupina, od 17. do 18. ure pa naši birmanci. Vsi ostali župljani si čas češčenja izberite sami. Priporočeno je, da prav vsak župljan preživi v molitvi pred Najsvetejšim vsaj pol ure. Naj bo to čas milosti in blagoslova za našo župnijo in za vsakega posameznika!

V postnem času bomo v naši župniji skupaj premišljevali Jezusovo trpljenje ob križevem potu vsak petek ob 18. uri v kapeli (vodili ga bodo birmanci), ter ob nedeljah ob 18. uri v župnijski cerkvi. Prihodnjo nedeljo bo križev pot vodila misijonska skupina.

Prihodnjo nedeljo se nam bodo pri obeh svetih mašah predstavili prostovoljci, ki bodo odšli pomagat v Zambijo. Podprli jih boste lahko s svojim darom!

Vrtec pri Sv. Ani vabi k vpisu novincev za šolsko leto 2020/21. Vpis je mogoč do 16. marca. Vpisnice dobite na sedežu vrtca in na spletni strani vrtca, ter jih oddate v vrtcu ali pošljete s priporočeno pošto.

Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za poplačilo obnove župnijske cerkve.

V župnijski pisarni pobiram mašne namene za mesec maj.

V času uradnih ur sprejemam prijave za župnijsko romanje v Srbijo in Severno Makedonijo od 25. do 29. aprila. Ob prijavi plačate akontacijo 50 EUR.