^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

3. velikonočna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 3. velikonočna nedelja – 26. april 2020

(27. april – 3. maj 2020)

 

Godovi:     

 • ponedeljek: sv. Cita, dekla; d.p. Dan upora;
 • torek: sv. Peter Chanel, duhovnik in mučenec;
 • sreda: sv. Katarina Sienska, devica in cerkvena učiteljica, sozavetnica Evrope;
 • četrtek: sv. Pij V., papež;
 • petek: sv. Jožef Delavec; d.p. Praznik dela;
 • sobota: sv. Atanazij, škof in cerkveni učitelj;
 • nedelja: 4. velikonočna – nedelja Dobrega Pastirja; godujeta sv. Filip in Jakob ml., apostola.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek:             + nadškof Alojz Uran

                                    Prošnja za dež

                                   

 • torek:                        + Janko Logar

            V priprošnjo sv. Ani za uspešno nosečnost (B)

 

 • sreda:            + Tilka Trček

             Za Božje varstvo in blagoslov

 

 • četrtek:                     + Marija Pivk (Žirovski vrh 38), obl.

                                   + Olga Kopač, obl.

                                   Za zdravje in spravo v družini

 

 • petek:            + Franc Ahlin, obl.

Za nove duhovne poklice

 

 • sobota:                      + Dragica Podobnik (Korita)

+ p. Filip Rupnik

 

 • nedelja:                     + Mazinijevi

+ Matija Zajc

+ Anton Beovič

+ Janez Poljanšek, obl.

+ Emilija Jurca, obl.

+ Valentin Pagon, obl.

+ Vida Oblak, obl.

Zaradi ukrepov za preprečevanje širitve korona virusa COVID-19 so odpovedane vse svete maše z ljudstvom. Duhovnika vsak dan brez ljudstva mašujeva po vaših namenih in vse župljane prinašava pred dobrega Boga.

 

Dragi župljani, iskrena hvala vsem, ki ste se v tem tednu z darom spomnili vaših duhovnikov in darovali za potrebe naše župnije. Tudi v tem tednu vas vabim k darovanju za mašne namene za mesec junij in vzdrževanje župnije (namesto rednih »pušic« in »ofrov«) z nakazili na bančni račun župnije. Mašne namene naročite po telefonu in dar poravnate z nakazilom na TRR župnije Žiri (številka računa SI56 0700 0000 0846 221 s pripisom »DAR ZA ŽUPNIJO« ali »DAR ZA SVETO MAŠO«). V naprej se vam iskreno zahvaljujem. Za vsak dar v času preizkušnje in stiske naj vam Bog povrne!

V župniji so do nadaljnjega odpovedana vsa srečanja, druženja, ljudske pobožnosti in romanja. Tudi župnišče je zaprto, župnik pa je v nujnih primerih dosegljiv na telefon (040 395 979) ali po elektronski pošti (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.).

Samo v smrtni nevarnosti je dovoljeno maziljenje bolnikov ob uporabi zaščitnih sredstev. V primeru pogreba je dovoljen le krajši obred na grobu ob prisotnosti le najožjih svojcev, ki naj upoštevajo medsebojni razmak.

Glede svete birme, prvega svetega obhajila, porok in krstov boste pravočasno obveščeni. Prosimo, da spremljate župnijsko spletno in facebook stran.

Vse župljane in ljudi dobre volje vljudno prosimo, da upoštevate vse ukrepe in se odgovorno vedete pri pandemiji, ki nas je zajela. Vse vas prosimo, da ostajate v domači karanteni in v tem času ne gojite družabnih stikov!