4. velikonočna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 4. velikonočna nedelja – 3. maj 2020

(4. – 10. maj 2020)

• ponedeljek: sv. Florijan, mučenec in zavetnik gasilcev;
  • torek: sv. Gotard, menih in škof;
  • sreda: sv. Dominik Savio, dijak in zavetnik ministrantov;
  • četrtek: sv. Gizela, opatinja;
  • petek: Obletnica posvetitve ljubljanske stolnice;
  • sobota: sv. Izaija, prerok;
  • nedelja: 5. velikonočna nedelja; goduje sv. Job, svetopisemski mož.

• ponedeljek ob 19.00:        Za pokojne gasilce

v pomoč in zahvalo

• torek ob 7.00:                     + Nada in Vida Gregorač

+ Francka Trček

• sreda ob 19.00:                  + Janez Čelik, 7. dan

+ Iva Čepin, ter starši Ančka in Janez Mlinar

+ Vida Gregorač in Tatjana Dolenc

• četrtek ob 7.00:                  + Marijo Čibej

+ Slavka Šubic, god

• petek ob 19.00:                  + Milena Kavčič, 7. dan

+ Stane Zdolšek, obl.

+ Majda Jesenko, ter Amalija in Franc

+ Janez Kristan, 30. obl.

• sobota ob 8.00:                  + Anton in Marija Mlakar, obl.

+ Franc in Milena Pečelin, obl.

• nedelja ob 7.00:                 + Filip Bogataj, obl.

ob 9.00:                     + Izidor Demšar, roj. dan

ob 10.30:                  Za župljane

Od ponedeljka dalje bodo cerkve zopet odprte za svete maše z ljudstvom. Pri razporedu maš je nekoliko sprememb, zato sledite tedenskim oznanilom. Vse svete maše do preklica bodo darovane v župnijski cerkvi. Ob nedeljah smo uvedli še dodatno sveto mašo ob 10.30. Vsi, ki ste stari nad 70 let boste ob nedeljah prišli k sveti maši ob 7. uri (ta je izključno rezervirana samo za starejše), ostali pa boste prišli ob 9. uri ali 10.30. Drugače ste starejši povabljeni k svetim mašam med tednom. Za starejše velja za nedeljsko sveto mašo tudi maša med tednom.

Za svete maše odslej velja poseben red:

• pri vsaki sveti maši je lahko naenkrat v cerkvi največ 150 ljudi, zato se razdelite med vse svete maše (tudi med tednom);
  • udeležba pri sveti maši je dovoljena samo zdravim osebam, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature;
  • v cerkev bomo vstopali pri glavnem vhodu, kjer vas bo redar usmeril, kje boste sedeli;
  • pri vhodu v cerkev in izhodu si morate vsi obvezno razkužiti roke,
  • za vstop v cerkev je za vse (tudi za otroke, ministrante, bralce in delivce obhajila) obvezna zaščitna maska, ki jo prinesete od doma;
  • v cerkvi je obvezna medsebojna razdalja najmanj 1,5 m – to velja za sedišča in stojišča (sedite in stojite lahko samo na označenih točkah);
  • če ste iz istega gospodinjstva, lahko sedite v eni klopi (tam kjer je označeno);
  • sveto obhajilo vsi (tudi otroci) prejemate na roke;
  • v vrstah za sveto obhajilo morate držati medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m;
  • pri izhodu iz cerkve greste najprej tisti iz zadnje vrste, nato po vrstah do prednjih klopi – medsebojna razdalja mora biti 1,5 m.

Od jutri naprej deluje tudi župnijska pisarna. Vnaprej se morate najaviti po telefonu, ter čakati zunaj v vrsti v medsebojni razdalji 1,5 m. V pisarno lahko vstopate posamič, obvezno z zaščitno masko. Uradne ure župnijske pisarne so vsak dan po sveti maši.

Dragi župljani, iskrena hvala vsem, ki ste se v tem tednu z darom spomnili vaših duhovnikov in darovali za potrebe naše župnije. Tudi v tem tednu vas vabim k darovanju za mašne namene za mesec junij in vzdrževanje župnije (namesto rednih »pušic« in »ofrov«) z nakazili na bančni račun župnije. Mašne namene naročite po telefonu in dar poravnate z nakazilom na TRR župnije Žiri (številka računa SI56 0700 0000 0846 221 s pripisom »DAR ZA ŽUPNIJO« ali »DAR ZA SVETO MAŠO«). V naprej se vam iskreno zahvaljujem. Za vsak dar v času preizkušnje in stiske naj vam Bog povrne!

Ob sredah ob 18. uri bodo v župnijski cerkvi zopet molitvene ure pred Najsvetejšim. Lepo povabljeni!

V župniji so do nadaljnjega odpovedana vsa srečanja, druženja, ljudske pobožnosti, procesije in romanja. Do jeseni je odpovedan tudi verouk in vsa župnijska otroška počitniška druženja.

Posebne Šmarnice za otroke letos niso dovoljene, pri svetih mašah bomo brali Šmarnice za odrasle. Vse družine pa vsak dan prejmete po elektronski pošti šmarnično branje za otroke. Šmarnice letos obhajajte po družinah!

Zopet so dovoljene poroke in krsti, kjer je prisotno največ 15 ljudi, ki upoštevajo medsebojno razdaljo.

Spovedovanje v spovednicah ni dovoljeno. Pri nas bo vsako nedeljo med svetimi mašami priložnost za sveto spoved v kiosku pod zvonikom. Pri spovedi spovedanec in spovednik nosita zaščitno masko in ohranjata razdaljo 1,5 metra.

Samo v smrtni nevarnosti je dovoljeno maziljenje bolnikov ob uporabi zaščitnih sredstev.

Pogreb je dovoljen le v družinskem krogu, ki naj upoštevajo medsebojni razmak. Za ožje svojce je možna tudi pogrebna sveta maša ob upoštevanju vseh pravil za svete maše.

Sveta birma in prvo sveto obhajilo sta prestavljena na jesen oziroma na čas, ko bo to varno.

Vse župljane in ljudi dobre volje vljudno prosimo, da upoštevate vse ukrepe in se odgovorno vedete pri pandemiji, ki je še prisotna med nami.