6. velikonočna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 6. velikonočna nedelja – 17. maj 2020

(18. – 24. maj 2020)

• ponedeljek: sv. Janez I., papež in mučenec; prvi prošnji dan;
  • torek: sv. Krispin, redovnik; drugi prošnji dan;
  • sreda: sv. Bernardin Sienski, duhovnik; tretji prošnji dan;
  • četrtek: GOSPODOV VNEBOHOD;
  • petek: sv. Marjeta Kasijska, redovnica;
  • sobota: sv. Socerb Tržaški, mučenec;
  • nedelja: 7. velikonočna nedelja – nedelja sredstev družbenega obveščanja; goduje Marija, Pomočnica kristjanov – Marija Pomagaj.

• ponedeljek ob 8.00 (Dobr.):            Za odvrnitev hude ure

ob 19.00 (Goro.):                  Za blagoslov polja (Goropeke)

• torek ob 19.00 (Brez.):                     Za odvrnitev hude ure

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00 (Ledin.):                   Za odvrnitev hude ure (Selo)

+ Vida, Anton in Roman Mlinar

• četrtek ob 8.00:                                + Marjan Kristan in sinova, ter za zdravje

ob 19.00:                               + Marija Sovinc, obl.

Po namenu (A)

• petek ob 19.00:                                + Janez Lazar (Izgorje), 10. obl.

+ sorodniki Čadež

• sobota ob 8.00:                                 + Štrajtovi (Selo)

Pokojni Selani

• nedelja ob 7.00:                                + Milka in Jože Žakelj, obl.

+ Francka Demšar, obl.

ob 8.30:                                  + Marija Dolinar (Selo), god

+ Otilija Berlec (Brekovice), obl.

ob 10.00:                                + družina Ušeničnik – Frančiška, Vincenc in Martin

Bogu v zahvalo za 70 let

Pri razporedu maš je nekoliko sprememb, zato sledite tedenskim oznanilom. Vse svete maše do preklica bodo darovane v župnijski cerkvi. Ob nedeljah bodo svete maše ob 7. uri, ob 8.30 in ob 10. uri. Vsi, ki ste stari nad 70 let boste ob nedeljah prišli k sveti maši ob 7. uri (ta je izključno rezervirana samo za starejše). Drugače ste starejši povabljeni k svetim mašam med tednom. Za starejše velja za nedeljsko sveto mašo tudi tedenska sveta maša.

Hvala čistilkam, redarjem ZŠAM in vsem, ki se trudite pri uveljavitvi varnostnih ukrepov v naši cerkvi. Bog povrni tudi vsem, ki skrbite za lepoto našega bogoslužja in cerkve.

Odprta je tudi župnijska pisarna. Čakati morate zunaj v vrsti v medsebojni razdalji 1,5 m. V pisarno lahko vstopate posamič, obvezno z zaščitno masko. Uradne ure župnijske pisarne so vsak dan po sveti maši.

V ponedeljek, torek in sredo bodo prošnje svete maše. Zbrali se bomo ob naših podružnicah zunaj. Prosim, da se zberemo v čim večjem številu, da bomo prosili Boga, da od nas vzame vse preizkušnje. Poskrbeli bomo za obrazne maske in zadostno medsebojno razdaljo.

V četrtek je slovesni praznik Gospodovega vnebohoda, zato povabljeni k prazničnima svetima mašama ob 8. ali 19. uri v našo župnijsko cerkev.

V župniji so do nadaljnjega odpovedana vsa srečanja, druženja, ljudske pobožnosti, procesije in romanja. Do jeseni je odpovedan tudi verouk in vsa župnijska otroška počitniška druženja.

Posebne Šmarnice za otroke letos niso dovoljene, pri svetih mašah bomo brali Šmarnice za odrasle. Vse družine pa vsak dan prejmete po elektronski pošti šmarnično branje za otroke. Šmarnice letos obhajajte po družinah!

Zopet so dovoljene poroke in krsti, kjer je prisotno največ 15 ljudi, ki upoštevajo medsebojno razdaljo.

Spovedovanje v spovednicah ni dovoljeno. Pri nas bo vsako nedeljo med svetimi mašami priložnost za sveto spoved v kiosku pod zvonikom. Pri spovedi spovedanec in spovednik nosita zaščitno masko in ohranjata razdaljo 1,5 metra.

Samo v smrtni nevarnosti je dovoljeno maziljenje bolnikov ob uporabi zaščitnih sredstev.

Pogreb je dovoljen le v družinskem krogu, ki naj upoštevajo medsebojni razmak. Za ožje svojce je možna tudi pogrebna sveta maša ob upoštevanju vseh pravil za svete maše.

Sveta birma in prvo sveto obhajilo sta prestavljena na jesen oziroma na čas, ko bo to varno.

Vse župljane in ljudi dobre volje vljudno prosimo, da upoštevate vse ukrepe in se odgovorno vedete.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu darovali dar za svete maše, za vzdrževanje župnije in za vaša duhovnika. Bog vam povrni!

Danes bo pri vseh svetih mašah »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Že vnaprej hvala za vsak vaš dar!