OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 12. nedelja med letom – 21. junij 2020

• četrtek: sv. Viljem, opat; d.p. DAN DRŽAVNOSTI;
  • petek: sv. Ciril Aleksandrijski, škof in cerkveni učitelj;
  • sobota: sv. Ema Krška, kneginja;
  • nedelja: 13. nedelja med letom; goduje sv. Irenej Lyonski, škof in mučenec.

• ponedeljek ob 19.00:              + Frančišek Kogovšek, 7. dan

+ nadškof Alojz Uran

+ Alojzija Kavčič in Snopkovi

• torek ob 7.00:                          + Bojan Ušeničnik

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00 (Goropeke):   + Janez Kopač (Dobračevska)

Za domovino

• četrtek ob 8.00:                        Za blagoslov domovine

+ Dragica Podobnik (Korita)

• petek ob 19.00:                        + Drago Pisanec, 7. dan

+ Janez Kavčič, 30. dan

+ Anton in Štefanija Filipič, 20. obl.

+ Lukanovi

+ Rajko Vehar, obl.

• sobota ob 8.00:                       Pokojni Selani

Za odvrnitev hude ure (Selo)

• nedelja ob 7.00:                       + Vinko Pivk, obl.

ob 8.30:                         Za župljane

ob 10.00 (Goropeke):   + Janko Logar (stric Francelj in Zofija Logar)

+ Stanko in Marija Likar, ter Marijana Primožič

Pri razporedu svetih maš je nekoliko sprememb, zato sledite tedenskim oznanilom. Ob nedeljah bodo še naprej svete maše ob 7. uri, ob 8.30 in ob 10. uri.

Hvala čistilkam, ki se trudite pri uveljavitvi varnostnih ukrepov v naši cerkvi. Bog povrni tudi vsem, ki skrbite za lepoto našega bogoslužja in cerkve.

Uradne ure župnijske pisarne so vsak dan po sveti maši. Pobiram mašne namene za mesec avgust.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine.

V sredo bo slovesni praznik Rojstva Janeza Krstnika, zato bo ob 19. uri sveta maša na Goropekah.

V sredo, na predvečer največjega državnega praznika, ob 20. uri bomo z vsemi zvonovi pozdravili našo domovino Slovenijo.

V sredo ob 20. uri bo v župnišču prvo srečanje oratorijskih animatorjev. Lepo povabljeni stari in novi animatorji, še posebej dobrodošli letošnji devetošolci!

V četrtek praznujemo Dan državnosti. Sveta maša za domovino bo ob 8. uri zjutraj v župnijski cerkvi. Ne pozabimo ta dan po vseh naših domovih izobesiti slovenske zastave!

V četrtek ob 10. uri bo na Ježici v Ljubljani letošnje diakonsko posvečenje. V diakona bosta posvečena Peter Čemažar iz župnije Ljubljana-Ježica in Boštjan Dolinšek iz župnije Stranje. Nova diakona priporočam v molitev!

Romarji kolesarji RoMartin v četrtek odhajajo na letošnje prvo romanje. Cilj romanja je cerkev Marijinega vnebovzetja v Smrečju, a pot jih bo vodila nekoliko naokrog (dolžina trase okrog 70 km). Kdor bi želel poromati z njimi, naj se do jutri prijavi pri Anžetu Čeliku (051 320 486 oz. na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.). Lepo povabljeni!

Prihodnjo nedeljo bo žegnanje na Goropekah, zato bo ob 10. uri tam slovesna sveta maša. Lepo povabljeni!

Letošnji poletni otroški oratorij bo med 24. in 27. avgustom. Prijavnice so na voljo v cerkvi, ter na spletni in facebook strani naše župnije. Skupaj s priporočenim darom jih najkasneje do konca junija oddajte v župnišče.

Hvala tudi vsem, ki ste v tem tednu darovali dar za svete maše, za vzdrževanje župnije in za vaša duhovnika. Bog vam povrni!