OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 16. nedelja med letom – 19. julij 2020

• četrtek: sv. Brigita Švedska, redovnica in sozavetnica Evrope;
  • petek: sv. Krištof, mučenec;
  • sobota: sv. Jakob Starejši, apostol;
  • nedelja: 17. nedelja med letom; godujetasv. Ana in Joahim, starša Device Marije.

• ponedeljek ob 19.00:                    + Mirko Strlič (Radomlje)
  •                                                       + Mrlakovi (Žirovski vrh 66)

• torek ob 7.00:                                 Za župljane

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                              + Metod Erznožnik, 7. dan

+ Karel Krolnik, obl.

+ Ljudmila Okršlar, obl.

• četrtek ob 7.00:                             Po namenu (A)

Po namenu (A)

• petek ob 19.00:                            + starši Roza in Ivan Stanovnik

+ Stanko Gantar, obl.

+ Jože Pisk, obl.

• sobota ob 8.00:                              + Milica Primožič

V zahvalo

Za blagoslov zakona

• nedelja ob 7.00 (Ledinica):          + Ana Božič
  •                                                     + Jakob Dolinar
  •                                                     Za župljane
  •             ob 10.00(Ledinica):          + Nuša in Ana Strlič
  •                                                      + Ana Petrovčič
  •                                                      + Damjana Krek (Žirovski vrh), obl.
  •                                                      + Anica Seljak (Žirovnica)
  •                                                      + oče in brat Alojz Kogovšek, obl., in Kogovškovi
  •                                                      + Milka in Rudolf Eniko (Ledinica 12)
  •                                                      + Dolinarjevi in Starmanovi
  •                                                      V zahvalo sv. Ani za srečen porod

Po končani sveti maši bo pred cerkvijo najprej blagoslov gasilskih vozil vseh štirih naših gasilskih društev, nato pa še blagoslov posameznih vozil v okolici cerkve. Za srečno prevožene kilometre lahko darujete v nabiralnik pod korom za misijonska vozila MIVA.

Prihodnjo nedeljo bomo na Ledinici obhajali praznik sv. Ane. Prva sveta maša bo ob 7. uri, ki jo bo daroval letošnji novomašnik Tilen Oberwalder Zupanc iz Jarš pri Domžalah. Druga sveta maša bo ob 10. uri, ki jo bo daroval g. Gabriel Kavčič. Obe sveti maši bosta na prostem pred mežnarijo, tako bo dovolj prostora za vse – držali bomo medsebojno razdaljo. Po deseti sveti maši bomo prisluhnili melodijam Pihalnega orkestra Alpina Žiri. Po obeh svetih mašah pa se bomo družili ob sladkih dobrotah. Zato lepo naprošam vse gospodinje za peko sladkih dobrot, ki jih prinesite v župnišče v soboto med 18. in 20. uro. Že vnaprej Bog povrni!

Obvezne ministrantske vaje za vse ministrante bodo v soboto ob 9. uri na Ledinici.

Društvo ŠMAR vas vabi na peš romanje k Trem faram v Belo krajino od 1. do 6. avgusta. Več o romanju si oglejte na oglasni deski.

V župnijski pisarni pobiramo mašne namene za mesec september.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu darovali dar za svete maše, za vzdrževanje župnije in za vaša duhovnika. Bog vam povrni!