^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

32. nedelja med letom

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 32. nedelja med letom – 8. november 2020

(9. - 15. november 2020)

Svete maše, ki so oznanjene, duhovnika vsak dan darujeva BREZ UDELEŽBE LJUDSTVA.

MOŽNOST ZA OSEBNO MOLITEV je v župnijski cerkvi ob sobotah od 9. do 18. ure in ob nedeljah od 11. do 18. ure. V cerkvi je hkrati lahko navzočih največ 6 vernikov. Ob vstopu v prostor si mora vsak razkužiti roke, nadeti zaščitno masko in ohranjati 2 metra medosebne razdalje. Ob vstopu v cerkev, je vsak sam odgovoren za zaščito pred morebitno okužbo.

MOŽNOST ZA SVETO SPOVED ob nedeljah ob 7.00 in 8.30 v kiosku pod zvonikom.

MOŽNOST ZA PREJEM SVETEGA OBHAJILA bo od ponedeljka do petka ob 17.30, ob sobotah ob 8.30 in ob nedeljah ob 7.00 in 8.30. Ob vstopu v cerkev prihajajte po sredini cerkve pred oltar v vrsti z upoštevanjem razdalje 2 metrov. Pred prejemom obhajila bomo zmolili kesanje in Očenaš. Nato vam duhovnik podeli sveto obhajilo in vas blagoslovi. Verniki od obhajila odhajate skozi stranski vhod cerkve. Ob odhodu lahko darujete za potrebe župnije v nabiralnik zadaj. Vabimo celotne družine z otroki, da pogosto ohranjate osebni stik z Jezusom preko svetega obhajila.

URADNE URE so še vedno vsak torek med 16.00 in 17.30 ter četrtek med 10.00 in 12.00 v župnišču. Pobiramo mašne namene za januar. Obvezno vstopajte z masko. Naročilo pa lahko oddate tudi preko telefona.

Svete maše lahko spremljate na 1. programu TV Slovenija vsako nedeljo ob 10. uri, med tednom pa po Radiu Ognjišče in TV Eksodus.

Vabimovas, da za umiritev epidemije vsak dan ob 19. uri po družinah zmolite Očenaš in Zdrava Marija, ter se priporočite sv. Roku.

V soboto, 14. novembra, praznujemo v naši župniji praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Najsvetejše bomo izpostavili ob 8. uri zjutraj. Priložnost za osebno molitev pred Jezusom bo preko celega dne do 17. ure. Vsak župljan povabljen ta dan pred Jezusa (v cerkvi sme biti naenkrat največ 6 ljudi z upoštevanjem vseh varnostnih ukrepov). Poskrbimo, da ta dan Jezus ne bo sameval – prosimo ga za končanje epidemije koronavirusa, za blagoslov naših družin, naše župnije… Slovesen sklep češčenja bova ob 17. uri opravila sama domača duhovnika brez udeležbe ljudstva. Priložnost za prejem svetega obhajila bo ta dan že ob 16.30.

 

Prihodnjo nedeljo, 15. novembra, obhajamo največji župnijski praznik – Martinovo nedeljo – župnijsko žegnanje. Možnost za prejem svetega obhajila in za sveto spoved bo ta dan samo ob 7.00 in 8.30. Ob 10. uri pa bomo preko facebook strani naše župnije in na povezavi na župnijsko spletno stran neposredno prenašali slovesno sveto mašo ob župnijskem žegnanju. Povabljeni k ogledu in aktivnem sodelovanju! Vaše darove za župnijsko cerkev namesto »ofra« lahko ta dan oddate v nabiralnik v župnijski cerkvi ali nakažete na TRR Župnije Žiri: SI56 0700 0000 0846 221 (pripis: dar za cerkev). Skupaj praznujmo naš največji župnijski praznik!

 

Danes si lahko na facebook strani župnije ogledate župnikov nagovor ob zahvalni nedelji.

 

Na vse župljane in vse ljudi dobre volje kličeva blagoslov vsemogočnega Boga, Očeta in Sina in Svetega Duha, vaša duhovnika.