OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 2. nedelja med letom – 17. januar 2021

• ponedeljek: sv. Marjeta Ogrska, kneginja;
  • torek:sv. Makarij Aleksandrijski, opat;
  • sreda: sv. Sebastjan in Fabijan, mučenca;
  • četrtek: sv. Agnes, devica in mučenka;
  • petek: sv. Vincencij, diakon in mučenec;
  • sobota: sv. Ildefonz, škof;
  • nedelja: 3. nedelja med letom – nedelja Božje Besede; godujesv. Frančišek Saleški, škof in cerkveni učitelj.

• ponedeljek ob 18.00 (kapela):  + Majda Kopač, 30. dan

Za blagoslov in zdravje v naših družinah

Za duše v vicah

• torek ob 7.00 (kapela):                + Franca Rovtar

ob 18.00 (Dobračeva):     + Štefan Kopač, obl.

• sreda ob 18.00 (kapela):            + starši Pečelin

Za uspešno operacijo in zdravje v družini

• četrtek ob 18.00 (kapela):          + starša Franc in Dora Buh (Mrzli vrh)

Za padle kolege v vojni

• petek ob 18.00 (kapela):            + Ljudmila Podobnik, 30. dan

V čast Srcu Jezusovemu po namenu

Za pogum in pravo pot

• sobota ob 8.00 (kapela):             +Majda Frlic, obl.

+ Jože in Cilka Mlinar, ter Burnikovi

• nedelja ob 7.00:                             + Franci in Alojzija Čadež, obl.

+ Ana Strlič, Katarina Bogataj in Franc Jesenko

+ starši in brat Mlinar

ob 8.30:                                + starši in brat Kogovšek (Izgorje)

ob 10.00:                             + Jože Finžgar

+ Frani Jereb in sinova (Dobračevska)

Od ponedeljka do sobotese svete maše lahko udeležite le iz tistih družin, ki ste darovali ta dan za svete maše (največ 7 iz vsake družine).

Določene dneve boste lahko prejeli sveto obhajilo po predhodnem dogovoru z župnikom. Možnost svetega obhajila v tem tednu:

• ponedeljek od 17.30 do 18.00;
  • petek od 17.30 do 18.00.

Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsako nedeljo od 11. do 18. ure.

Za sveto spoved se osebno prijavite župniku po telefonu.

Ob sredah med 17. in 17.45 bo v kapeli izpostavljeno Najsvetejše. Za molitev se morate predhodno prijaviti župniku po telefonu.

V soboto ob 18. uri bo na YouTube kanalu s prenosom na župnijsko spletno in facebook stran možno spremljati vseslovensko bogoslužje Božje Besede ob nedelji Božje Besede, ki ga je pripravil naš g. kaplan s sodelovanjem naših župljanov.

Prihodnjo nedeljo, 24. januarja, bodo svete maše ob 7.00, 8.30 in 10.00 darovane z udeležbo ljudstva (z varnostnimi omejitvami). Prvi pogoj je, da prihajate samo popolnoma zdravi brez bolezenskih znakov, ter upoštevate vsa varnostna navodila NIJZ. Za udeležbo pri vsaki sveti maši se morate VSI OBVEZNO PREDHODNO PRIJAVITI po telefonu župniku najkasneje do sobote. Tisti, ki ne boste prijavljeni, se svete maše ne boste mogli udeležiti.

Uradne ure župnijske pisarne so vsak torek od 16. ure do 17.30 in vsak četrtek od 10. do 12. ure. Pobiramo že mašne namene za mesec marec.

Od 23. do 31. januarja bo v naši župniji potekal tečaj priprave na zakon. Zainteresirani pari se najkasneje do 20. januarja prijavite na elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Hvala vsem, ki se v teh drugačnih časih trudite, da življenje v naši župniji teče dalje.

Vaše darove za vzdrževanje župnije namesto »pušce« lahko oddate v nabiralnik v župnijski cerkvi oziroma kapeli ali nakažete na TRR Župnije Žiri: SI56 0700 0000 0846 221 (pripis: dar za cerkev). Bog vam povrni!

En neimenovani darovalec je v tem tednu daroval za poplačilo obnove župnijske cerkve. Bog povrni!

Vsem župljanom in ljudem dobre volje želiva lepo nedeljo in blagoslovljen teden,

kaplan Anže in župnik Andrej