OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 3. nedelja med letom – 24. januar 2021

• četrtek: sv. Tomaž Akvinski, duhovnik in cerkveni učitelj;
  • petek: sv. Valerij, škof;
  • sobota: sv. Martina, mučenka;
  • nedelja: 4. nedelja med letom; godujesv. Janez Bosko, ustanovitelj salezijancev.

• ponedeljek ob 18.00 (kapela):  + Vida Burjek, 7. dan

+ Marija in Jakob Frelih, ter oče Pavel Pišljar

Za člane Marijine kongregacije

• torek ob 7.00 (kapela):                Po namenu (A)

ob 18.00 (Dobračeva):     + Vojko Jurjevčič, 7. dan

+ Ana Petrovčič, roj. dan

+ Cilka in Janko Jereb

• sreda ob 18.00 (kapela):            + Ema Pivk, 30. dan

Za duševno in telesno zdravje

• četrtek ob 18.00 (kapela):          V zahvalo (Ž)

Za nove duhovne poklice

• petek ob 18.00 (kapela):            + mama Ivanka Kristan, obl.

+ Anton Urbančič in starši Krvina

• sobota ob 8.00 (kapela):             Za varstvo pred koronavirusom

Za duše v vicah

• nedelja ob 7.00:                             + Tadej Vegelj, obl.

Za nove duhovne poklice

ob 8.30:                                + Maks Bogataj, obl.

+ Mirko Košir in Natalija (Tabor 8), obl.

ob 10.00:                             + Štremfljevi

+ Janez Ravnikar, ter Tanja in vsi Žakljevi

Od ponedeljka do sobotese svete maše lahko udeležite le iz tistih družin, ki ste darovali ta dan za svete maše (največ 7 iz vsake družine).

Določene dneve boste lahko prejeli sveto obhajilo po predhodnem dogovoru z župnikom. Možnost svetega obhajila v tem tednu:

• ponedeljek od 17.30 do 18.00;
  • petek od 17.30 do 18.00.

Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsako nedeljo od 11. do 18. ure.

Za sveto spoved se osebno prijavite župniku po telefonu.

Ob sredah med 17. in 17.45 bo v kapeli izpostavljeno Najsvetejše. Za molitev se morate predhodno prijaviti župniku po telefonu.

Prihodnjo nedeljo, 31. januarja, bodo svete maše ob 7.00, 8.30 in 10.00 darovane z udeležbo ljudstva (z varnostnimi omejitvami). Prvi pogoj je, da prihajate samo popolnoma zdravi brez bolezenskih znakov, ter upoštevate vsa varnostna navodila NIJZ. Za udeležbo pri vsaki sveti maši se morate VSI OBVEZNO PREDHODNO PRIJAVITI po telefonu ali elektronski pošti župniku v ponedeljek. Tisti, ki ne boste prijavljeni, se svete maše ne boste mogli udeležiti.

Uradne ure župnijske pisarne so vsak torek od 16. ure do 17.30 in vsak četrtek od 10. do 12. ure. Pobiramo mašne namene za mesec marec.

Hvala vsem, ki se v teh drugačnih časih trudite, da življenje v naši župniji teče dalje.

Vaše darove za vzdrževanje župnije namesto »pušce« lahko oddate v nabiralnik v župnijski cerkvi oziroma kapeli ali nakažete na TRR Župnije Žiri: SI56 0700 0000 0846 221 (pripis: dar za cerkev). Bog vam povrni!

En neimenovani darovalec je v tem tednu daroval za poplačilo obnove župnijske cerkve. Bog povrni!

Vsem župljanom in ljudem dobre volje želiva lepo nedeljo in blagoslovljen teden,

kaplan Anže in župnik Andrej