OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 6. nedelja med letom – 14. februar 2021

• četrtek: sv. Frančišek Regis Clet, duhovnik in mučenec;
  • petek: sv. Konrad iz Piacenze, spokornik;
  • sobota: sv. Jacinta in Frančišek Marto, fatimska pastirčka;
  • nedelja: 1. postna nedelja; godujesv. Peter Damiani, škof in cerkveni učitelj.

• ponedeljek ob 18.00 (Dobr.):+ Stane Jereb, obl.

+ Janez Cankar, roj. dan in god

• torek ob 18.00 (kapela):        + Ana Jesenko, 7. dan

+ Kristina in Pavle Pivk, obl.

Za vse pozabljene duše v vicah

• sreda ob 18.00:                      + Otrin

Za nove duhovne poklice

• četrtek ob 18.00 (kapela):     + Marica Albreht

+ starši Janez in Francka Vončina

• petek ob 18.00 (kapela):       + Ciril Podobnik in vsi Ušeničnik

V čast MP za zdravje in razumevanje v družini

• sobota ob 8.00 (kapela):        + Janez Čelik

Za pravo vodstvo Svetemu Duhu

• nedelja ob 7.00:                   + Marta Čadež, obl.

+ Terezija Pivk, obl.

ob 8.00:                        + starši in Maksimilijan Oblak

ob 9.00:                        + Anica in Mirko Grošelj, obl.

ob 10.00:                       + starši Otrin

+ Alojz in Breda Karner

Od ponedeljka do sobote (razen srede)se svete maše lahko udeležite le iz tistih družin, ki ste darovali ta dan za svete maše (največ 7 iz vsake družine).

Možnost svetega obhajila v tem tednubo v ponedeljek in petek med 17.30 in 18.00.

Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsako nedeljo od 11. do 18. ure.

Za sveto spoved izkoristite priložnost med nedeljskimi svetimi mašami.

Ob začetku postnega časa vas vabimo na 24-urno češčenje Svetega Rešnjega Telesa v našo kapelo. Češčenje bomo začeli s sveto mašo v torek ob 18. uri in zaključili s sveto mašo na pepelnico ob 18. uri. Ponoči od 21. do 6. ure zjutraj bo češčenje prekinjeno zaradi prepovedi gibanja ponoči. Napišite se v razpored zadaj. Vsako uro so pred Jezusom lahko največ 4 družine hkrati. Naj bo to čas milosti in blagoslova za našo župnijo in za vsakega posameznika!

Za sveto mašo na Pepelnico ob 18. uri se morate VSI OBVEZNO PREDHODNO PRIJAVITI po telefonu ali elektronski pošti župniku v ponedeljek.

Ne pozabimo, da je v sredo strogi post.

V postnem času bomo v naši župniji skupaj premišljevali Jezusovo trpljenje ob križevem potu vsak petek ob 18. uri v kapeli (takrat boste lahko prisotni samo tisti, ki boste tisti dan pri sveti maši), ter ob nedeljah ob 18. uri v župnijski cerkvi. Prihodnjo nedeljo bodo križev pot vodili člani ŽPS. Ob nedeljah bo pri križevem potu lahko prisotnih največ 30 družin!

V soboto ob 18. uri po srečanje SKVO po zoom-u.

Prihodnjo nedeljo, 21. januarja, bodo svete maše ob 7.00, 8.00, 9.00 in 10.00 darovane z udeležbo ljudstva (z varnostnimi omejitvami). Prvi pogoj je, da prihajate samo popolnoma zdravi brez bolezenskih znakov, ter upoštevate vsa varnostna navodila NIJZ. Za udeležbo pri vsaki sveti maši se morate VSI OBVEZNO PREDHODNO PRIJAVITI po telefonu ali elektronski pošti župniku v ponedeljek. K sveti maši pridite 5 minut pred začetkom, da bomo lahko prej razkužili klopi in prezračili cerkev!

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah mesečni »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Hvala tudi dvema neimenovanima darovalcema, ki sta ta teden darovala v ta namen. Bog povrni!

V času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec april.

Vaše darove za vzdrževanje župnije namesto »pušce« lahko oddate v nabiralnik v župnijski cerkvi ali nakažete na TRR Župnije Žiri: SI56 0700 0000 0846 221 (pripis: dar za cerkev). Bog vam povrni!

Vsem župljanom in ljudem dobre volje želiva lepo nedeljo in blagoslovljen postni čas,

kaplan Anže in župnik Andrej