Bela nedelja

• četrtek: sv. Helena Alzaška, kneginja;
  • petek: sv. Bernardka Lurška, devica;
  • sobota: sv. Robert, opat;
  • nedelja: 3. velikonočna nedelja; godujesv. Evzebij, škof,.

• ponedeljek ob 19.00:             + Drago Pisanec

Po namenu (F)

• torek ob 7.00:                        + Marica Albreht (Jože)

ob 19.00 (Dobračeva):  + Balantačevi

+ Franc Oblak

• sreda ob 19.00:                     + Rudolf Pangerc, ter vsi Pangerc in Juvan

+ Stanislav Modic, obl.

• četrtek ob 19.00:                   + starši in brat Bogdan Tavčar

+ Štirnovi

• petek ob 19.00:                     + Rudolf Poljanšek, Poljanškovi (Goro.) in starši Filipič

+ Emil Govekar in sin Marjan

• sobota ob 19.00:                   + Rudi Jereb in Majnikovi (Dobračevska 5)

+ družina Ahlin

• nedelja ob 7.00:                   + starši Trček in Nagode

ob 8.00:                         Za župljane

ob 9.00:                        + Rudolf in Frančiška Kristan (Selo), obl.

ob 10.00:                      + starši in sinovi Strlič (Logaška 36)

Za zdravje (MO)

Od ponedeljka dalje so zopet dovoljene svete maše z ljudstvom ob upoštevanju vseh ukrepov NIJZ. Za svete maše med tednom se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je lahko največ 30 družin oziroma posameznikov ob upoštevanju medsebojne razdalje najmanj 1,5 m, obvezni nošnji zaščitne maske in obveznem razkuževanju rok).

Prihodnjo nedeljo bodo svete maše ob 7.00, 8.00, 9.00 in 10.00 darovane z udeležbo ljudstva (z varnostnimi omejitvami). Prvi pogoj je, da prihajate samo popolnoma zdravi brez bolezenskih znakov, ter upoštevate vsa varnostna navodila NIJZ. Za udeležbo pri vsaki sveti maši se morate VSI OBVEZNO PREDHODNO PRIJAVITI po telefonu ali elektronski pošti župniku v ponedeljek. K sveti maši pridite 5 minut pred začetkom, da bomo lahko prej razkužili klopi in prezračili cerkev!

Po smernicah SŠK bo verouk v mesecu aprilu potekal še na daljavo. Veroučence spodbujamo, da katehetom najkasneje do konca aprila pošljete vse svoje domače naloge.

V tem tednu bodo zopet redna srečanja mladinskih skupin po aplikaciji zoom.

V soboto ob 19. uri bo srečanje SKVO po aplikaciji zoom.

Tudi vse ostale skupine bodo v tem mesecu delovale na daljavo (zakonske skupine, redakcija Glasa sv. Martina…).

Posamezni krsti (v okviru družine) bodo ta mesec 25. aprila. Obvezne so predhodne prijave v župnijski pisarni ali po telefonu.

Dragi župljani, iskrena hvala vsem, ki ste se v teh dneh z darom spomnili vaših duhovnikov in darovali za potrebe naše župnije. Tudi v tem tednu vas vabim k darovanju za mašne namene za mesec junij in vzdrževanje župnije (namesto rednih »pušic« in »ofrov«) z nakazili na bančni račun župnije. Mašne namene lahko naročite v župnijski pisarni v času uradnih ur ali po telefonu in dar poravnate z nakazilom na TRR župnije Žiri (številka računa SI56 0700 0000 0846 221 s pripisom »DAR ZA ŽUPNIJO« ali »DAR ZA SVETO MAŠO«). Ob obisku cerkve lahko darujete tudi v nabiralnik v cerkvi. V naprej se vam iskreno zahvaljujemo. Za vsak dar v času preizkušnje in stiske naj vam Bog povrne!

Vsem župljanom in ljudem dobre volje želiva lepo nedeljo in blagoslovljen velikonočni čas,

kaplan Anže in župnik Andrej