OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 17. nedelja med letom – Krištofova nedelja – 25. julij 2021

(26. julij – 1. avgust 2021)

• ponedeljek: sv. Ana in Joahim, starša Device Marije;
  • torek:sv. Gorazd, Kliment, Sava in drugi učenci sv. Cirila in Metoda;
  • sreda: sv. Viktor I., papež;
  • četrtek: sv. Marija in Marta, Lazarjevi sestri, svetopisemski ženi;
  • petek: sv. Peter Krizolog, škof in cerkveni učitelj;
  • sobota: sv. Ignacij Lojolski, ustanovitelj Jezuitov;
  • nedelja: 18. nedelja med letom; godujesv. Alfonz Marija Ligvorij, škof in cerkveni učitelj.

• ponedeljek ob 9.00 na Ledinici: + Ana in Nuša Strlič

+ Jakob Dolinar

+ Dolinarjevi in Starmanovi

ob 17.00 na Ledinici: +Janez Žakelj, 7.dan

+ Pavla in Ciril Erznožnik

+ Ana Petrovčič

+ Milka in Rudolf Eniko (Ledinica 12), obl.

+ Anica Seljak (Žirovnica)

+ oče in brat Alojz Kogovšek, obl. ter Kogovškovi in Kavčičevi (Ledinica)

• torek ob 7.00:                        Po namenu (A)

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                      + Milka Oblak (Dobračevska 67), obl.

+ Ana in Viktor Polan

• četrtek ob 7.00:                      Po namenu (G)

Po namenu (A)

• petek ob 19.00:                     + Stanislav Burnik, 30. dan

+ Marija Kavčič, 7. dan

za blagoslov naše župnije

za zveličanje duše

• sobota ob 8.00:                      + Marjan Peternel

+ Marija in Vinko Tolar ter vsi Čadež

• nedelja ob 7.00:                     + Majda Jesenko, obl.

+ Marica in Alojz Demšar

ob 9.00:                         Za župljane

+ Viktor in Ivanka Šinkovec (Rovte)

Za svete maše se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je lahko zasedenih polovico sedišč ob upoštevanju medsebojne razdalje najmanj 1 m, obvezni nošnji zaščitne maske in obveznem razkuževanju rok).

Jutri, v ponedeljek bomo na Ledinici obhajali praznik sv. Ane. Prva sveta maša bo ob 9. uri, ki jo bo daroval g. Gabriel Kavčič. Sveta maša bo v cerkvi svete Ane. Osrednja sveta maša pa bo ob 17. uri, ki jo bosta ob somaševanju ostalih duhovnikov darovala letošnja novomašnika g. Peter Čemažar iz župnije Ljubljana- Ježica in g. Boštjan Dolinšek iz župnije Stranje. Po večerni sveti maši bomo prisluhnili melodijam Pihalnega orkestra Alpina Žiri in se družili ob sladkih dobrotah. Zato lepo naprošam vse gospodinje za peko sladkih dobrot, ki jih prinesite v župnišče danes zvečer med 19. in 20. uro. Že vnaprej Bog povrni!

Obvezne ministrantske vaje za vse ministrante bodo jutri v ponedeljek ob 16. uri na Ledinici.

Ob pogrebu rajnega Janeza Žaklja so domači, sorodniki, sosedje in prijatelji darovali 2000 € za župnijsko cerkev, en neimenovan darovalec pa prav tako v isti namen. Vsem Bog povrni!

Društvo ŠMAR vas vabi na peš romanje na svetega Jakoba nad Preddvorom od 31. julija  do 2. avgusta. 2. avgusta ob 13. uri bo organiziran tudi avtobusni prevoz. Avtobus bo odpeljal izpred župnišča. Tisti, ki boste šli z avtobusom, vas čaka od parkirišča avtobusa do cerkve svetega Jakoba 1 uro peš hoje v hrib in po maši še nazaj. Več o romanju si oglejte na oglasni deski.

Prihodnjo nedeljo, 1.8. ob 9.00 , p. Milan Žust DJ vabi na srebrno mašo na Vrh svetih treh Kraljev.

V času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec september.

V tem tednu se v nujnih primerih obračajte na g. kaplana.

Vsem župljanom in ljudem dobre volje želiva lepo nedeljo in blagoslovljen teden,

kaplan Anže in župnik Andrej