OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 21. nedelja med letom – 22. avgust 2021

(23. avgust – 29. avgust 2021)

• ponedeljek: sv. Roza iz Lime, devica;
  • torek: sv. JERNEJ (NATANAEL), apostol;
  • sreda: sv. Ludvik, kralj;
  • četrtek: sv. Tarzicij, mučenec;
  • petek: sv. Monika, mati sv. Avguština;
  • sobota: sv. Avguštin, škof in cerkveni učitelj;
  • nedelja: 22. nedelja med letom; praznik MUČENIŠTVA JANEZA KRSTNIKA

• ponedeljek ob 19.00:                          + Angela in Pavel Gantar (Žirovski vrh 22), obl.

za svetost duhovnikov

• torek ob 7.00:                                     + duhovnik Zdravko Bahor

po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                                   + Marjan Peternel

+ Roman Kristan

• četrtek ob 19.00:                                   za blagoslov domovine Slovenije

po namenu (A)

• petek ob 7.00:                                      po namenu (A)

po namenu (Ž)

• sobota ob 8.00:                                   + Viktor Frlic

+ Avguštin in Jožefa Žakelj

• nedelja ob 7.00:                                  + Roza in Ivan Stanovnik

+ Marjan Peternel

+ Tadej Vegelj, roj. dan

ob 9.00 (Goropeke):               za župljane

+ Balčkovi (Goropeke)

Za svete maše se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je potrebno upoštevati  medsebojno razdaljo najmanj 1 m, obvezno nošnjo zaščitne maske in obvezno razkuževanje rok).

Od ponedeljka do četrtka bodo oratorijski animatorji na nagradnih počitnicah v Portorožu. Avtobus odpelje v ponedeljek ob 8. 30 izpred našega župnišča. Za prevoz domov poskrbite starši.

V petek odidemo z ministranti na nagradne počitnice v Izolo. Odhod avtobusa bo ob 11. uri izpred župnišča. V ponedeljek ob 14. uri pridete v Izolo po otroke starši. Ker bo za kuhinjo skrbela skupina kuharic, prosimo za domačo zelenjavo in sadje (zelje, bučke, kumare, korenje, stročji fižol, paradižnik, čebula, jabolka, slive, lubenica, breskve), ter marmelado in sirup za redčenje. Prosimo tudi za kašno nepokvarljivo pecivo. Vse to lahko oddate ob odhodu kaplanu.  Že vnaprej Bog povrni!

27. in 28. avgusta bomo peš poromali na Sveto goro. Lepo povabljeni v čim večjem številu! Odhod prvi dan je ob 12. 30 izpred župnišča. V soboto, 28.8. pa ob 6.00 iz Vojskega.

Romarji kolesarji RoMartin bodo v soboto 28.8.2021 poromali na Sveto Goro. Odhod izpred župnišča bo ob 7. uri. Kdor se jim želi pridružiti, naj se prijavi Anžetu Čeliku, in sicer najkasneje do torka 24.8. (051 320 486 oz. Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.). Lepo vabljeni. V pripravi je tudi možnost sobotnega avtobusnega prevoza iz Žirov na Sv. Goro. Kogar ta opcija zanima, naj prav tako kontaktira Anžeta Čelika.

Društvo ŠmaR vabi na romanje na Kredarico, ki bo na praznik Marijinega rojstva, 8. 9. Odhod iz Žirov bo ob 3.00 zjutraj pred farno cerkvijo. Za romanje so obvezne predhodne prijave do petka 3.9. Lepo vabljeni.

Žegnanje na Goropekah bo prihodnjo nedeljo ob 10. uri. Lepo povabljeni!

Vsak dan med tednom bo pol ure pred sveto mašo priložnost za sveto spoved.

Hvala enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za našo župnijsko cerkev. Bog vam povrni!

Na oglasnih deskah, ter na spletni in fb strani naše župnije si oglejte nov veroučni urnik in uskladite ostale dejavnosti z urnikom.

V času uradnih ur pobiram mašne namene za mesec oktober.

Vsem župljanom in ljudem dobre volje želiva lepo nedeljo in blagoslovljen teden,

kaplan Anže in župnik Andrej