OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 23. nedelja med letom – 5. september 2021

(6. september – 12. september 2021)

• ponedeljek: sv. Zaharija, prerok;
  • torek: sv. Regina, mučenka;
  • sreda: ROJSTVO DEVICE MARIJE, praznik;
  • četrtek: sv. Peter Klaver, redovnik;
  • petek: sv. Nikolaj Tolentinski, spokornik;
  • sobota: sv. Helga, spokornica;
  • nedelja: 24. nedelja med letom, praznik Marijinega imena

• ponedeljek ob 19.00:                       + Milka in Karel Naglič

+ Maksimiljan Oblak, obl.

• torek ob 7.00:                                   + Francka Trček

ob 19.00 (DOBRAČEVA):  + Franc Oblak

• sreda ob 8.00:                                  + Marica Albreht

ob 19.00:                               + Nikolaj Oblak, ob godu

+ Bernarda Pivk,1.obl.

• četrtek ob 19.00:                              + Čičevi

+ Iztok Kopač, 30. dan

• petek ob 19.00:                                + Danica Bogataj

+ Jožefa Jereb, obl.

+ Anton Šinko, obl. in sin Marjan

+ Alojzija Ravnikar, 7.dan

• sobota ob 8.00:                                + Marjan Peternel

za zdravo pamet in blagoslov ter razumevanje v družini

• nedelja ob 7.00:                               + Franc Jesenko

+ Jože in Alojzija Jereb (Žirovski vrh 64)

za zdravje in srečo v družini

ob 8.30:                               za župljane

+ Jani Pivk, obl.

+ starši Krvina in Arhar

ob 10.00:                             + Marica Jesenko

+ Anica Seljak Vitrih

Za svete maše se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je potrebno upoštevati  medsebojno razdaljo najmanj 1 m, obvezno nošnjo zaščitne maske in obvezno razkuževanje rok).

V ponedeljek ob 19.30 bo srečanje misijonske skupine.

V ponedeljek, torek in četrtek od 15. do 18. ure bo v župnišču vpis veroučencev k verouku. V ponedeljek bo vpis od 1. do 3. razreda, v torek od 4. do 6. razreda in v četrtek od 7. do 9. razreda.  Z veroučenci pridite tudi starši. S seboj prinesite izpolnjeno vpisnico, ki jo dobite na spletni ali facebook strani naše župnije ali pri današnji sveti maši. Ob vpisu boste lahko kupili tudi vse potrebno za verouk. Prvošolci naj s seboj prinesejo tudi družinsko knjižico ali krstni list (če so bili krščeni drugod). Prihodnjo nedeljo ob 10. bomo imeli katehetsko nedeljo. S seboj prinesti šolske torbe za blagoslov. Z veroukom začnemo prihodnji ponedeljek, 13.9. po urniku.

Srečanje mlajše mladinske skupine bo v petek, 10.9. ob 20.00 (1. in 2. letnik), starejše mladinske skupine pa v soboto, 11.9. ob 20.00 (3. in 4. letnik).

V petek, 10.9. bodo naši skavti imeli načrtovanje od 16.00 – 20.00.

Sprejemamo tudi že prijave veroučencev devetega razreda, dijakov, študentov, ter mladih v poklicih za Stično mladih, ki bo v soboto, 18. septembra. Prijavite se kaplanu do nedelje 12.9. Na letošnji Stični je pogoj PCT, prispevek pa je 5€.

"Prihodnjo soboto bo na Brezjah škofijski molitveni dan za nove duhovne poklice. Ob 9h bo začetek molitvene ure, ob 10h pa sveta maša. Letošnje srečanje ima naslov: Pripadaj, išči in se odloči, kar posebej naglasi, kako je vsak župljan odgovoren, da soustvarja okolje, v katerem se bodo kalili novi duhovni poklici. Letos posebej spodbujamo, da bi v petek izpeljali pripravljalni postni dan (s postno postavo velikega petka) in tudi s tem pokazali, da smo pripravljeni na odpovedi za blagoslov prizadevanj za nove duhovne poklice."

Vincencijeva zveza dobrote vam bo prihodnjo nedeljo ponudila Vincencijev koledar dobrote. Cena je 10 EUR. Izkupiček bo namenjen družini brez doma.

Vsak dan med tednom bo pol ure pred sveto mašo priložnost za sveto spoved.

Hvala enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za našo župnijsko cerkev. Bog vam povrni!

V času uradnih ur pobiram mašne namene za mesec oktober.

Vsem učencem in njihovim družinam želim blagoslovljeno novo šolsko leto!

kaplan Anže in župnik Andrej