OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 24. nedelja med letom – 12. september 2021

(13. september – 19. september 2021)

• ponedeljek: sv. Janez Zlatousti, škof in cerkveni učitelj;
  • torek: POVIŠANJE SVETEGA KRIŽA, praznik;
  • sreda: Žalostna Mati Božja;
  • četrtek: sv. Kornelij, papež insv. Ciprijan, škof in mučenec;
  • petek: sv. Robert Bellarmino, škof in cerkveni učitelj;
  • sobota: sv. Jožef Kupertinski, duhovnik;
  • nedelja: 25. nedelja med letom, nedelja SVETNIŠKIH KANDIDATOV, goduje:sv. Januarij, škof in mučenec

• ponedeljek ob 19.00:                     + Stanislav Oblak

+ Marjan, Alojz in Ivana Peternel

• torek ob 7.00:                                  za blagoslov župnije

ob 19.00 (DOBRAČEVA):  + Veronika Grošelj, obl.

+ Ljudmila Kokelj, obl.

• sreda ob 19.00:                                + Stanislav Burnik (družina Kokalj)

+ Julijana Rotar

• četrtek ob 19.00:                             + Ljudmila Mlinar, obl. (god)

+ Bogdan in Marko Cankar ter starši Miklavčič

• petek ob 19.00:                               + Trčkovi

za zdravo pamet in srečno zadnjo uro

• sobota ob 7.00:                               + Viktor Frlic

+ Marjan Praprotnik, obl. (Dobračevska 14)

• nedelja ob 7.00:                               + Franc Kokelj, obl. in Gabrijel Vegelj

+ Jože in Leopolda Gantar

ob 8.30:                               za župljane

+ Cilka Pagon, obl.

+ Lojze Erznožnik, obl. (Žirovski vrh) ter za vse pokojne v družini

ob 10.00:                             + Slavc in Vida Burjek

+ Anton Klemenčič, 5. obl.

Za svete maše se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je potrebno upoštevati  medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nošnjo zaščitne maske in obvezno razkuževanje rok).

V ponedeljek začnemo z veroukom po urniku. Otroci in ostali udeleženci po 12. letu starosti morajo izpolnjevati pogoj PCT. Samotestiranje ne velja, temveč je potreben test PCR ali hitri HAG test pri certificiranemu izvajalcu.

V soboto, 18. 9. se bomo z mladimi iz naše župnije udeležili že 40. festivala mladih v Stični. Odhod avtobusa izpred župnišča bo ob 8.00. Vrnemo se nekje okoli 23.00, saj program traja do 21.30. Prijave lahko oddate še danes. Prispevek je 5 €. Pogoj za udeležbo pa je PCT. Ker bo odhod avtobusa ob 8.00 bo prihodnjo soboto sveta maša zjutraj ob 7.00. Hvala za razumevanje.

Predvideni izlet pridnih šmarničarjev je prestavljen na pomladni čas.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah redni mesečni ofer za poplačilo stroškov obnove farne cerkve.

Ob pogrebu +Alojzije Ravnikar so sorodniki in prijatelji namesto cvetja in sveč darovali 220€ za cerkev svete Ane na Ledinici. Iskren Bog povrni.

RKS Območno združenje Škofja Loka in Krajevna organizacija RK Žiri vabita na krvodajalsko akcijo, ki bo v ponedeljek, 13.9., in torek, 14. 9. 2021. Odvzemi krvi bodo oba dneva od 7.00 do 13.00 v poslovni stavbi IKA na Strojarski ulici 16.   Prijavite se tako, da pokličite na eno od telefonskih številk, ki so objavljene na spletni strani RKS ali na plakatih. Hvala krvodajalcem za odziv, razumevanje in upoštevanje vseh preventivnih zaščitnih ukrepov.

Društvo Šmar vabi na otvoritev razstave slik v galeriji zvonika naše farne cerkve, avtorice doc. dr. Kiki Klimt z naslovom »Lepota stvarstva«. Otvoritev razstave bo prihodnjo nedeljo, 19.9. ob 11. uri. Razstava bo na ogled od 19.9. do 3.10. Razstavo bo odprl predsednik društva Šmar g. Matjaž Oblak. Vljudno vabljeni.

Vsak dan med tednom bo pol ure pred sveto mašo priložnost za sveto spoved.

Hvala enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za našo župnijsko cerkev. Bog vam povrni!

V času uradnih ur pobiram mašne namene za mesec oktober.

Vsem učencem in njihovim družinam želim blagoslovljeno novo šolsko leto!

kaplan Anže in župnik Andrej