OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 26. nedelja med letom – 26. september 2021

(27. september – 3. oktober 2021)

• ponedeljek: sv. Vincencij Pavelski, duhovnik in ustanovitelj lazaristov;
  • torek: sv. Venčeslav (Vaclav), mučenec;
  • sreda: sv. Mihael, Gabrijel in Rafael, nadangeli;
  • četrtek: sv. Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj;
  • petek: sv. Terezija Deteta Jezusa, devica in cerkvena učiteljica;
  • sobota: sv. Angeli varuhi;
  • nedelja: 27. nedelja med letom – ROŽNOVENSKA NEDELJA, goduje: sv. Frančišek Borgia, redovnik

• ponedeljek ob 19.00:                     + Stanislav Oblak

za dobre odnose v službi

• torek ob 7.00:                                  za blagoslov naše župnije

ob 19.00 (DOBRAČEVA):  + Miha Govekar in Travnkarski

v čast brezjanski Materi Božji za dušno in telesno zdravje

• sreda ob 19.00:                                + Matevž Jereb, obl.

+ Nežka Trček in Andrej Pagon

• četrtek ob 19.00:                             + Marica Albreht

+ Marjan Peternel

• petek ob 19.00 (KAPELA):           + Alojzija Ravnikar, 30. dan

za nove duhovne poklice

za zdravje

• sobota ob 8.00:                                + Ciril Alič, 5. obl.

po namenu (A)

• nedelja ob 7.00:                               + Janez Ovsenk, sin Bojan in Svetletovi

+ starši Albreht

ob 8.30:                               za župljane

+ Franc Trček, obl.

ob 10.00:                            + Homcovi

+ Pavla Kristan

za srečno vrnitev

Za svete maše se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je potrebno upoštevati  medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nošnjo zaščitne maske in obvezno razkuževanje rok). Za vsak vstop v cerkev je potreben pogoj PCT.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine. Povabljeni tudi novi člani! Pričeli bomo z branjem t.i. katoliških pisem (Jakob, Peter, Janez, Juda).

V  četrtek in petek dopoldne bom obiskoval bolnike in starejše po domovih. Če še kdo želi obisk duhovnika, naj čim prej javi v župnijsko pisarno.

V petek se začenja mesec rožnega venca. Zato vabim vse, da poživimo osebno in družinsko molitev.

V petek ob 19. uri bo sveta maša v kapeli v župnišču, ker goduje zavetnica sv. Terezija Deteta Jezusa. Rožni venec bodo vodili letošnji birmanski kandidati.

V soboto ob 18. uri bo v župnišču srečanje SKVO.

Prihodnjo soboto ob 10. uri Zavod Živim vabi  na pohod za življenje, ki bo potekal po Ljubljani. Vljudno vabljeni.

Prihodnjo nedeljo začnemo z rožnovensko pobožnostjo. Zberemo se ob 19. uri v naši župnijski cerkvi. Molitev rožnega venca bodo vodili člani zakonskih skupin. Povabljene vse generacije.

Ob pogrebu + Franca Kristan so domači darovali 200€ za župnijsko cerkev. Iskren Bog povrni.

Vsak dan med tednom bo pol ure pred sveto mašo priložnost za sveto spoved.

Hvala enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za našo župnijsko cerkev. Bog vam povrni!

Od septembra dalje so zopet uradne ure v župnijski pisarni vsak torek od 16. ure do 17.30 in vsak četrtek od 10. do 12. ure. Pobiram mašne namene za mesec november.

Vsem želiva lepo in blagoslovljeno nedeljo ter teden, ki je pred nami,

kaplan Anže in župnik Andrej