OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 28. nedelja med letom – 10. oktober 2021

• četrtek: sv. Kalist I., papež in mučenec;
  • petek: sv. Terezija Velika, devica in cerkvena učiteljica;
  • sobota: sv. Marjeta Marija Alakok, redovnica;
  • nedelja: 29. nedelja med letom, goduje: sv. Ignacij Antiohijski, škof in mučenec.

• ponedeljek ob 19.00:                      + Štefka, obl., in Mirko Naglič

+ Vinko in Katarina Lukan, obl., ter brata Milan in Jože

• torek ob 7.00:                                  + Peter Jereb

ob 19.00 (Dobračeva):         + Jožefa in Anton Luznar

+ Milan Filipič, ter Frančiška in Anton Kopač

• sreda ob 19.00:                                + p. Pavel Košir, 7. dan

+ Cunkovi in Finžgarjevi

+ Terezija in Maks Šubic

• četrtek ob 19.00:                             + Alojz Semič in Tinka Božič (Zbilje)

Za blagoslov v družini

• petek ob 19.00:                               + Danica Demšar, 30. dan

+ Danica Bogataj

+ Terezija Klemenčič

• sobota ob 8.00:                                + Viktor Frlic

+ Cilka in Jože Mlinar, ter Burnikovi

+ Helena Jesenko, roj. dan

• nedelja ob 7.00:                               + Franc Oblak (Triglavska)

ob 8.30:                                Za župljane

+ Vladislav in Frančiška Filipič

ob 10.00:                              + Brckovi (Žirovski vrh)

Za svete maše se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je potrebno upoštevati  medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nošnjo zaščitne maske in obvezno razkuževanje rok). Za vsak vstop v cerkev je potreben pogoj PCT.

Smo v mesecu rožnega venca. Zato vabim vse, da poživimo osebno in družinsko molitev. V naši župniji vsak dan pol ure pred sveto mašo molimo rožni venec (tudi pred jutranjimi mašami). Ob petkih vodijo molitev naši birmanci, ob nedeljah pa župnijske skupine. Danes ob 19. uri vse vabim v župnijsko cerkev k molitvi rožnega venca, ki ga bodo vodili člani ŽPS. Prihodnjo nedeljo bodo molitev vodili mladi.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču redna seja ŽPS.

V četrtek ob 20. uri bo srečanje Starejše zakonske skupine.

V soboto ob 20.30 bo srečanje Najmlajše zakonske skupine.

Prihodnjo nedeljo boste vsi, ki ste starejši od 16 let prejeli volilne lističe za izbiro novih članov ŽPS, ki jih boste izpolnjene vrnili v nedeljo, 24. oktobra. Več navodil o izbiri novih članov ŽPS si preberite v Glasu sv. Martina.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah redni mesečni »ofer« za župnijsko cerkev. Že vnaprej Bog povrni!

V župnijski pisarni v času uradnih ur pobiramo že mašne namene za mesec december.

Župnik sedaj zopet redno biva v Žireh, a mora dva meseca zaradi bolezni  še počivati. Zahvaljuje se za vse molitve in podporo. Zahvaljuje se tudi za vsa povabila na zajtrke, kosila in večerje, a žal se zaradi zdravja tri mesece le-teh še ne bo mogel udeleževati.

V tem tednu smo zaključili obnovo parkirišča ob župnijski cerkvi. Pri obnovi odvodnjavanja in utrditve terena so nastali stroški 25.000 EUR, ki jih mora pokriti župnija. Zato se tega spomnite prihodnji teden pri »ofru«. Iskrena hvala pa Občini Žiri, ki je pokrila stroške asfaltiranja. Sedaj bomo novo parkirišče tudi blagoslovili in ga predali v uporabo.

Vsem želiva lepo in blagoslovljeno nedeljo ter teden, ki je pred nami,

kaplan Anže in župnik Andrej