OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 29. nedelja med letom – 17. oktober 2021

• ponedeljek: sv. Luka, evangelist;
  • torek: sv. Pavel od Križa, duhovnik;
  • sreda: sv. Irena, mučenka;
  • četrtek: sv. Uršula, devica in mučenka;
  • petek: sv. Janez Pavel II., papež;
  • sobota: sv. Janez Kapistran, duhovnik;
  • nedelja: 30. nedelja med letom – misijonska nedelja, goduje: sv. Anton Marija Claret, škof in redovni ustanovitelj.

• ponedeljek ob 19.00:                       + Marica Albreht

+ Marija Naglič (Nacetovi)

• torek ob 7.00:                                   Po namenu (A)

ob 19.00 (Dobračeva):            + Janez Čelik, god in roj. dan

+ Franc Kavčič, Terezija in Tonhovi

• sreda ob 19.00:                                + Francka Brenčič, 7. dan

+ Marija Žakelj, 3. obl.

+ starši Stanonik (Selo)

V zahvalo za 20 let zakona

• četrtek ob 19.00:                               + Gabrijela Sedej, 7. dan

+ Franc in Ljudmila Okršlar

V zahvalo (F)

• petek ob 19.00:                                 + Janez Žakelj

+ družina Stanonik (Novovaška)

+ Roman Mlinar

• sobota ob 8.00:                                + Marica Trček, 30. dan

+ Ladislav in Vida Kovačič

+ Jurečevi

• nedelja ob 7.00:                                + Polona in Ciril Bogataj

+ Anton, obl., in Marjan Peternel

ob 8.30:                                   Za župljane

+ Anton Beovič, god in roj. dan

ob 10.00:                               + Marica Albreht

+ Zdravka Demšar, 1. obl.

Za svete maše se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je potrebno upoštevati  medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nošnjo zaščitne maske in obvezno razkuževanje rok). Za vsak vstop v cerkev je potreben pogoj PCT.

Smo v mesecu rožnega venca. Zato vabim vse, da poživimo osebno in družinsko molitev. V naši župniji vsak dan pol ure pred sveto mašo molimo rožni venec (tudi pred jutranjimi mašami). Ob petkih vodijo molitev naši birmanci, ob nedeljah pa župnijske skupine. Danes ob 19. uri vse vabim v župnijsko cerkev k molitvi rožnega venca, ki ga bodo vodili mladi. Prihodnjo nedeljo bodo molitev vodili člani misijonske skupine.

Danes boste ob izhodu vsi, ki ste starejši od 16 let prejeli volilne lističe za izbiro novih članov ŽPS, ki jih boste izpolnjene vrnili prihodnjo nedeljo. Izberete lahko le nekoga, ki biva v vašem okraju. Okraji so napisani na zadnji strani lističa. Več navodil o izbiri novih članov ŽPS si preberite v Glasu sv. Martina. Če kdo danes ni dobil volilnega lističa, ga lahko v tem tednu dobi v župnijski pisarni.

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje Mešane zakonske skupine.

V četrtek ob 20.30 bo srečanje Četrte zakonske skupine.

V soboto ob 9. uri bodo obvezne ministrantske vaje za vse osnovnošolce.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah nabirka za misijone. V imenu prejemnikov vaše pomoči Bog povrni!

Hvala dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za župnijsko cerkev. Hvala tudi za današnji »ofer«. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni v času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec december.

Društvo ŠmaR vabi na peš romanje od Zaplaza do Vesele gore v soboto, 23. oktobra. Lahke hoje je za 3 ure. Odhod bo ob 6.30 izpred našega župnišča. Obvezne so predhodne prijave najkasneje do srede (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.; Matjaž: 031 627 981, Sebastjan: 041 407 510).

Vsem želiva lepo in blagoslovljeno nedeljo ter teden, ki je pred nami,

kaplan Anže in župnik Andrej