OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 32. nedelja med letom – 7. november 2021

• sreda: sv. Leon Veliki, papež in cerkveni učitelj;
  • četrtek: SVETI MARTIN, ŠKOF – ZAVETNIK NAŠE ŽUPNIJE;
  • petek: sv. Jozafat Kunčevič, škof in mučenec;
  • sobota: PRAZNIK CELODNEVNEGA ČEŠČENJA SVETEGA REŠNJEGA TELESA; goduje sv. Stanislav Kostka, redovnik;
  • nedelja: MARTINOVA NEDELJA – ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE, goduje: sv. Lovrenc Irski, škof.

• ponedeljek ob 18.00:                       + Cirila Derlink, obl.

+ Franc Kristan

+ Milka Kopač in Francka Kalan, obl.

• torek ob 7.00:                                   + Francka Trček

ob 18.00 (Dobračeva):            + Pavel in starši Tropenaver

Za srečen zakon

• sreda ob 18.00:                                 + Terezija in Janez Trček

+ Matičkovi

• četrtek ob 18.00:                              + Stanislav Burnik

+ Janez Žakelj

+ Suzana in Alojz Sporiš

• petek ob 18.00:                                 + Gabrijela Sedej, 30. dan

+ Milan in Milka Dolenc, obl.

+ Martin in Pavel Jereb

• sobota ob 8.00:                                 Po namenu (A)

ob 17.00:                                + Franca in Feliks Strlič

+ Marica Albreht

+ Marjan Peternel

+ Marica Trček

+ Dragica in Urška Podobnik

+ p. Pavel Košir

• nedelja ob 7.00:                                + Ana Ušeničnik, obl.

+ Čar (Selo)

ob 8.30:                                 Za župljane

+ Vinko Benedičič, obl.

ob 10.00:                               V zahvalo Bogu za 50 let duhovništva

+ Martin Frelih ml., god

Za zdravje

Za svete maše je potrebno upoštevati medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nositi zaščitne maske in obvezno razkuževati rok. Maske iz blaga niso več dovoljene, nositi je treba kirurške ali FFP2 maske. Za vsak vstop v cerkev je od 12. leta starosti dalje potreben pogoj PCT. Poleg pogoja PCT mora vsak udeleženec svete maše imeti s seboj še veljaven osebni dokument.

V ponedeljek ob 18.30 bo v župnišču srečanje vseh katehetov. Srečanje misijonske skupine ta mesec odpade.

V četrtek praznujemo god našega župnijskega zavetnika, sv. Martina. Zato vsi lepo povabljeni k praznični sveti maši ob 18. uri. K tej sveti maši še posebej povabljeni vsi člani ŠmaR. Po končani sveti maši bo v zvoniku otvoritev razstave ilustratorke Ajde Erznožnik.

V petek ob 18.30 bodo v župnijski cerkvi obvezne ministrantske vaje za vse ministrante. Pripravili se bomo na praznik celodnevnega češčenja in na slovesnost zlate maše.

V soboto bomo obhajali praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Sveti maši bosta ob 8. in 17. uri. Slovesen sklep češčenja ob 17. uri bo vodil duhovni voditelj v Bogoslovnem semenišču, mag. Gregor Celestina. Med vsemi svetimi mašami bo tudi priložnost za sveto spoved. Razpored češčenja je objavljen v Glasu sv. Martina. Otroci od 1. do 6. razreda imate češčenje ob 9. uri, od 7. do 9. razreda pridete k sveti maši ob 17. uri, mladi in skavti pa ob 16. uri. Prav je, da si prav vsak župljan ta dan vzame nekaj časa za oseben pogovor z Jezusom. To prinaša v naša življenja pravi blagoslov!

Na Martinovo nedeljo ob 10. uri bo imel naš nekdanji duhovni pomočnik, g. Jakob Kralj, ponovitev zlate maše. Takrat mu boste lahko darovali v »ofer«. K slovesnosti vsi lepo povabljeni!

Prihodnjo nedeljo bo pri prvih dveh svetih mašah redni »ofer« za našo župnijsko cerkev. Vsem že vnaprej Bog povrni!

Ob pogrebu + Leopolde Seljak so domači, sorodniki in prijatelji darovali 200 EUR za župnijsko cerkev. Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev, ter enemu, ki je daroval za obnovo oltarja na Ledinici. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni v času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec januar.

Vsem želiva lepo in blagoslovljeno nedeljo ter praznični teden, ki je pred nami,

kaplan Anže in župnik Andrej