^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

2. nedelja po Božiču

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 2. nedelja po Božiču – 2. januar 2022

(3. – 9. januar 2022)

Godovi:       

 • ponedeljek: Presveto Jezusovo ime;
 • torek: sv. Elizabeta Seton, redovnica;
 • sreda: sv. Emilijana, devica; TRETJI SVETI VEČER;
 • četrtek: GOSPODOVO RAZGLAŠENJE (Sveti trije kralji);
 • petek: sv. Rajmund Penjafortski, duhovnik; prvi petek;
 • sobota: sv. Severin Noriški, opat; prva sobota;
 • nedelja: JEZUSOV KRST; goduje sv. Pij IX., papež.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek ob 18.00 (kapela):        + Ivka Beovič, obl., in Angela Pagon, obl.

                                                            + p. Pavel Košir

                                                       

 • torek ob 7.00:                                   Za Alpino

ob 18.00 (Dobračeva):          + Milan Močnik, 7. dan

                                     + Ciril Eniko

 • sreda ob 18.00 (kapela):                  + Matevž Pečelin, 3. obl.

+ Marica Trček

 

 • četrtek ob 8.00:                                V zahvalo in čast Materi Božji

ob 18.00:                                + starši Košir (Tabor)

+ družini Polanc in Kavčič (Kamškovi)

 • petek ob 18.00 (kapela):                  + Francka in vsi Cigale

                                                             + Venceslav Cankar, ter starši in brat Cankar

 

 • sobota ob 8.00 (kapela):                 + Ignac Možina, obl., ter Klavdija in Barbara Čurič

Za nove duhovne poklice

 

 • nedelja ob 7.00:                                + Maksa Dolinar, 30. dan, ter Jakob Dolinar, obl.

+ Gabrijel Vegelj

ob 8.30:                                 + starši in brat Kogovšek (Izgorje)

                                                + Marjanca, Viljem in Peter Kogovšek, obl.,

ter Kogovškovi in Kavčičevi (Ledinica)

ob 10.00:                               + Franc Ušeničnik, 30. dan

                                               + Franc Kristan (Maksima Sedeja)

                                               Za župljane

                                   

Za svete maše je potrebno upoštevati medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nositi zaščitne maske in obvezno razkuževati rok. Nositi je treba kirurške ali FFP2 maske. Za vsak vstop v cerkev je od 12. leta starosti dalje potreben pogoj PCT in veljaven osebni dokument. Za veroučence in dijake velja samotestiranje v šoli kot izpolnjen PCT-pogoj za obisk svete maše, verouka ali obveroučnih dejavnosti.

V ponedeljek ob 18.30 bo v župnišču srečanje misijonske skupine.

Hvala tudi vsem koledniškim skupinam, ki ste letos oznanjale rojstvo našega Odrešenika in zbirale sredstva za misijonske dežele. Ob letošnji trikraljevski akciji ste darovali 5.904,22 EUR. V imenu prejemnikov v misijonskih deželah Bog povrni!

V torek ob 7. uri zjutraj bo sveta maša izjemoma v cerkvi.

V sredo ob 17. uri lepo povabljeni v kapelo k molitveni uri pred Najsvetejšim.

V sredo, na tretji sveti večer, naj se družina zbere k skupni molitvi, ter pokadi in pokropi prostore svojega doma.

V četrtek praznujemo slovesni praznik Gospodovega razglašenja. Praznični sveti maši bosta ob 8. in 18. uri v župnijski cerkvi. K večerni sveti maši pridete tudi vsi veroučenci (namesto rednega verouka). K tej sveti maši boste prinesli tudi svoje nabiralnike adventne akcije »Otroci za otroke«, kjer ste ves adventni čas zbirali prispevke za svoje revne vrstnike po svetu.

V četrtek in petek dopoldne bo g. kaplan obiskoval bolnike in starejše po domovih. Če še kdo želi obisk duhovnika na domu, naj to čim prej sporoči v župnijsko pisarno.

Od petka do nedelje bodo birmanci 9. razreda na duhovnih vajah na Bledu. Odhod skupnega avtobusa bo v petek ob 17. uri izpred župnišča. S seboj imejte prijavnico, podpisano izjavo o PCT pogojih, osebni dokument in denar za bivanje. Starši pridete otroke iskat v nedeljo ob 11.30 v Marijin dom na Bled.

V soboto ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

V nedeljo s slovesnim praznikom Jezusovega krsta zaključujemo letošnji božični čas.

Ob pogrebu + Ane Kavčič so darovali domači, sorodniki,  sosedje in prijatelji namesto sveč za cerkev 200 EUR. Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni v času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec marec.

Od 26. do 30. aprila bomo v letošnjem letu organizirali župnijsko romanje v Srbijo in Makedonijo. Program si lahko vzamete zadaj ali si ga boste prebrali v novi številki Glasa sv. Martina. Tisti, ki ste predlanskem že poravnali akontacijo 50 EUR, ste že na seznamu romarjev, za ostale so prijave še odprte. Pohitite, možnost prijave je do zapolnitve mest. Ob prijavi poravnate akontacijo 100 EUR.

Župnija Žiri organizira tečaj priprave na zakon, ki bo 22., 23., 29. in 30. januarja, vsakokrat ob 19. uri po aplikaciji zoom. Obvezne so prijave na župnikov elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.ali na župnikov telefon: 040395979.