4. velikonočna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 4. velikonočna nedelja – 8. maj 2022

(9. – 15. maj 2022)

·        ponedeljek: sv. Izaija, prerok;

·        torek: sv. Job, svetopisemski mož;

·        sreda: sv. Aleksander, papež in mučenec;

·        četrtek: sv. Leopold Mandič, redovnik;

·        petek: Fatimska Mati Božja;

·        sobota: sv. Bonifacij, mučenec;

·        nedelja: 5. velikonočna nedelja; goduje sv. Izidor, kmet.

·        ponedeljek ob 19.00:                     + Filip Kavčič

+ Marjan, Ivana in Alojz Peternel

+ Iztok Poljanšek

·        torek ob 7.00:                                  V priprošnjo za srečno operacijo

Po namenu (A)

·        sreda ob 19.00:                               + Janez Kristan (Jezerska), obl.

+ Ana Zen

+ Angela in Jakob Uršič, obl.

+ Neža, Alojz in vsi Cigale

·        četrtek ob 8.00:                              + Marica Trček

Za uspeh misijona

·        petek ob 19.00:                              + Alojzija Benedičič, 7. dan

+ Franc Oblak (Čevljarska), obl.

+ Janez Žakelj

+ Marjan Peternel

·        sobota ob 8.00:                               + Dragica Podobnik

+ Janez Cankar, obl.

V čast Svetemu Duhu

·        nedelja ob 7.00:                              + Venčeslav Strlič, obl.

+ Ivan Kristan

Po namenu (T)

ob 8.30:                                Za župljane

ob 10.00:                              Za prvoobhajance in njihove družine

+ Franc Kristan (Maksima Sedeja)

+ Alojzija Kopač (Starožirovska 6), obl., ter vsi Kopačevi, Gerbajsovi in Naglostovi

Za svete maše je potrebno upoštevati medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m. Obvezno je tudi razkuževanje  rok. Nošnja zaščitnih mask je priporočena imunsko oslabljenim in takrat, ko ne moremo vzdrževati medsebojne razdalje.

Šmarnice za otroke so med tednom vsak dan ob 19. uri, ob nedeljah pa ob 15. uri. V ponedeljek, sredo in petek bodo Šmarnice v župnijski cerkvi, ostale dneve pa pri kapelicah in znamenjih. V torek bodo šmarnice pri križu na Sejmiški v Starih Žireh, v četrtek pri kapelici pri Mačku na Dobračevi, v soboto pa pri križu pri Bohku nad Rakulkom. Danes pa ste družine vabljene na šmarnični izlet h kapelici sv. patra Pija v Žirovski vrh, kjer bodo Šmarnice ob 15. uri. Vsak veroučenec naj Šmarnice obišče vsaj desetkrat, najbolj pridne pa na koncu čakajo lepe nagrade.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču redna seja ŽPS.

V sredo ob 19.30 bo v župnišču srečanje pripravljalne skupine za župnijski misijon.

Starši prvoobhajancev v četrtek ob 16. uri čistite cerkev in okolico. S seboj prinesite sesalce, metle, krpe, vedra in lestve.Ob istem času se bo tudi postavljalo mlaje in pletlo vence v župnišču.

V četrtek ob 20. uri bo srečanje Starejše zakonske skupine.

V četrtek ob 20.30 lepo povabljeni na adoracijo (tiho češčenje Najsvetejšega) v našo župnijsko cerkev.

V petek ob 17.30 bo v župnišču seja Vrha ŠmaR.

V soboto vas društvo ŠmaR vabi na peš romanje na Brezje. Odhod bo ob 4.30 pri Temelju na Dobračevi. Najkasneje do srede se prijavite Matjažu Oblaku ali Sebastjanu Pagonu.

V soboto zvečer skavtski klan organizira kulturni večer.

V soboto ob 20. uri bo v župnišču srečanje zakonske skupine DIŽ.

Slovesnost prvega svetega obhajila bo prihodnjo nedeljo ob 10. uri, ko bo 22 naših prvoobhajancev prejelo prvič Jezusa v svoje srce. Tridnevnica pred slovesnostjo združena s Šmarnicami bo od četrtka do sobote vsak večer ob 19. uri. V petek po sveti maši bo za prvoobhajance in starše še generalka. Na dan slovesnosti naj se prvoobhajanci in starši zberejo najkasneje ob 9.40 pred župniščem. Prve klopi v cerkvi bodo rezervirane za prvoobhajance in njihove družine. Prosim, da upoštevate navodila redarjev!

Sprejemamo mašne namene za julij in avgust.

Ob pogrebu + Marte Debeljak so domači in prijatelji darovali 150 EUR za cerkev na Dobračevi. Hvala tudi dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!