5. velikonočna nedelja

·        sreda: sv. Janez I., papež in mučenec;

·        četrtek: sv. Krispin, redovnik;

·        petek: sv. Bernardin Sienski, duhovnik;

·        sobota: sv. Timotej, diakon in mučenec;

·        nedelja: 6. velikonočna nedelja – nedelja turizma; goduje sv. Emil, mučenec.

·        ponedeljek ob 19.00:                      + Janez Bekš, god

+ Marica Trček

Za uspešno zdravljenje (VP)

·        torek ob 7.00:                                  + Ladislav in Vida Kovačič

Po namenu (A)

·        sreda ob 19.00:                                + starši, bratje in sestre Tavčar (Podgora)

Za zdravje in za vse dobro

Mariji Pomagaj za zdravje

·        četrtek ob 8.00:                               Za zdravo pamet

Po namenu (A)

·        petek ob 19.00:                               + Marta Debeljak, 30. dan

+ Anton, Vida in Roman Mlinar

+ Vinko in Luka Strel

Za zdravje (Ž)

·        sobota ob 8.00:                                + Marija Rupnik, 7. dan

+ Janez Žakelj

V čast Svetemu Duhu

·        nedelja ob 7.00:                               + Milka Žakelj, obl.

+ Marija Dolinar, god, in starši

ob 8.30:                                Za župljane

+ Frančiška in Bernarda Pivk

ob 10.00:                              + Viktor Žakelj, 30. dan

+ Homcovi

+ Maksa Dolinar

Za svete maše je potrebno upoštevati medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m. Obvezno je tudi razkuževanje  rok. Nošnja zaščitnih mask je priporočena imunsko oslabljenim in takrat, ko ne moremo vzdrževati medsebojne razdalje.

Šmarnice za otroke so med tednom vsak dan ob 19. uri, ob nedeljah pa ob 15. uri. V ponedeljek, sredo in petek bodo Šmarnice v župnijski cerkvi, ostale dneve pa pri kapelicah in znamenjih. V torek bodo šmarnice pri znamenju na Kršinah v Goropekah, v četrtek pri znamenju pri Pečelinu na Ledinici, v soboto pa pri znamenju pri Pečelinu v Brekovicah. Danes pa ste družine vabljene h kapelici pri stari šoli v Starih Žireh, kjer bodo Šmarnice ob 15. uri. Vsak veroučenec naj Šmarnice obišče vsaj desetkrat, najbolj pridne pa na koncu čakajo lepe nagrade.

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje Starejše zakonske skupine.

V sredo ob 19.30 bo v cerkvi na Ledinici koncert Glasbene šole Škofja Loka. Lepo povabljeni!

V četrtek ob 19. uri začenjamo birmansko devetdnevnico, ki je za vse birmance obvezna. Prvi dan se dobimo pri Šmarnicah pri znamenju pri Pečelinu na Ledinici.

V četrtek ob 20.30 bo v župnišču srečanje Četrte zakonske skupine.

V četrtek ob 20.30 lepo povabljeni na adoracijo (tiho češčenje Najsvetejšega) v našo župnijsko cerkev.

Od petka do nedelje bodo birmanci 8. razreda na duhovnih vajah na Bledu. Odhod birmancev z avtobusom bo v petek ob 16.30 izpred župnišča. Starši po birmance pridete v nedeljo ob 11.30.

V soboto ob 20. uri bo v cerkvi na Ledinici koncert mednarodnega ansambla za staro glasbo Canso. Lepo povabljeni! Zadaj si lahko vzamete prospekte za koncert v okviru projekta Crngrob naokrog.

V soboto ob 20.30 bo v srečanje Najmlajše zakonske skupine.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih maša redni mesečni »ofer« za župnijsko cerkev. Že vnaprej Bog povrni!

Prihodnjo nedeljo bo pri 10. sveti maši zaključek letošnjega skavtskega leta.

V času uradnih ur sprejemamo mašne namene za mesec avgust.

Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Bog povrni!

Pihalni orkester Alpina Žiri vas vabi na letni koncert - Večer slovenske glasbe. Koncert bo v dvorani DPD Svoboda to soboto ob 20uri. Vstopnice so v predprodaji v trafiki Kocka ter na dan koncerta od 19 ure dalje na blagajni dvorane. Lepo povabljeni!