OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 26. nedelja med letom – 25. september 2022

(26. september – 2. oktober 2022)

• ponedeljek: sv. Kozma in Damijan, mučenca;
  • torek: sv. Vincencij Pavelski, ustanovitelj lazaristov;
  • sreda: sv. Venčeslav, mučenec;
  • četrtek: sv. Mihael, Gabrijel in Rafael, nadangeli;
  • petek: sv. Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj;
  • sobota: sv. Terezija Deteta Jezusa, devica in cerkvena učiteljica, zavetnica naše kapele;
  • nedelja: 27. nedelja med letom – rožnovenska nedelja; godujejo sv. Angeli varuhi.

• ponedeljek ob 19.00:               + Janko Stanonik, 19. obl.

+ Kališarjevi

• torek ob 7.00:                            Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                         + Nežka Trček in Andrej Pagon

+ Cilka Pagon, obl.

+ Viktor Grošelj, 20. obl.

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):+ Veronika Grošelj, obl.

+ Mihael Govekar, ter vsi Travnkarski

V čast Mariji Pomagaj za duhovno, dušno in telesno zdravje

• petek ob 19.00:                         + Matevž Jereb, obl.

+ Stanislav in starši Burnik

• sobota ob 8.00 (kapela):+ Ciril Alič, 6. obl.

+ Vinko in Katarina Lukan, obl., in vsi Lukanovi

• nedelja ob 7.00:                         + Janez Ovsenk in sin Bojan

ob 9.00:                            + Homcovi

+ Alojzija Benedičič in starši Šorli

+ Franc Možina, 100. roj. dan

+ Viktorija in Viktor Čadež

V čast Svetemu Duhu za blagoslov v družini

Redno spovedovanje je vsako nedeljo med 6.30 in 6.50, ter vsak prvi petek pol ure pred sveto mašo. Za daljšo spoved ali duhovni pogovor se vnaprej dogovorite z župnikom.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine. Povabljeni tudi novi člani!

V sredo ob 18. uri povabljeni k molitveni uri pred Najsvetejšim.

V četrtek ob 20. uri bo v župnišču priprava staršev in botrov na krst. Krsti bodo prihodnjo nedeljo ob 10.30.

V četrtek med 20.30 in 21.30 lepo povabljeni v župnijsko cerkev k adoraciji (tihem češčenju) Najsvetejšega.

Verouk za 9. razred bo odslej ob petkih ob 16. uri.

V petek ob 20. uri bo prvo srečanje mlajše mladinske skupine. Vsi dijaki 1. in 2. letnika lepo povabljeni!

Le še en mesec nas loči od župnijskega misijona. Zato vas vabim, da v teh dneh pomnožimo molitev za uspeh misijona. Zato vas prav vse, otroke, mladino, zakonce, samske in starejše vabim na glavno prireditev v pripravi na misijon, na župnijsko peš in kolesarsko romanje k Mariji Pomagaj na Brezje to soboto. Želimo, da bi nas to romanje resnično povezalo med seboj, zato se vsi potrudimo in pojdimo na romanje. Možnost bo peš romanje od Javorij do Brezij (odhod avtobusa ob 7. uri izpred župnišča), lahko pa se nam pridružite tudi v Selcih ob 11.30. Druga možnost je kolesarsko romanje od Žirov do Brezij s pričetkom ob 9. uri pred našim župniščem. Tretja možnost pa je prevoz z lastnim avtom ali s skupnim avtobusom od Žirov do Brezij. Avtobus bo odšel na pot ob 16. uri izpred našega župnišča (za prevoz z avtobusom se je potrebno prijaviti župniku). Ob 17.45 bo na Brezjah slovesna sveta maša, ki jo bo daroval naš misijonar, br. Luka Modic. K tej sveti maši ste povabljeni prav vsi župljani!

V soboto ob 8. uri bo sveta maša v župnijski kapeli ob godu zavetnice, sv. Terezije Deteta Jezusa.

V soboto ob 20. uri bo prvo srečanje starejše mladinske skupine. Lepo povabljeni dijaki 3. in 4. letnika, vsi študenti in dijaki v poklicih!

Letos mineva 50 let odkar se je z obljubami v skupnosti Šolskih sester de Notre Dame izročila Bogu naša s. Ivanka Trček. Ob njenem zlatem jubileju bi se kot njena rojstna župnija Bogu radi zahvalili za vse milosti, ki jih je po njenih redovnih rokah delil ljudem. Zato vas vse vabim k zahvalni sveti maši, ki bo prihodnjo nedeljo ob 9. uri v naši župnijski cerkvi. To bo priložnost, da se skupaj z njo poveselimo in se zahvalimo Bogu. Za to priložnost prosim vse pridne gospodinje za sladke dobrote, ki jih prinesite v soboto med 20. in 21. uro v župnišče. Že vnaprej Bog povrni!

Prihodnjo nedeljo ob 17. uri bo v župnišču srečanje SKVO.

Hvala enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Bog povrni!

V župnijski pisarni pobiram mašne namene za mesec december.