OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 28. nedelja med letom – 9. oktober 2022

• četrtek: sv. Koloman, mučenec;

• petek: sv. Kalist I., papež in mučenec;

• sobota: sv. Terezija Velika, devica in cerkvena učiteljica;

• nedelja: 29. nedelja med letom; goduje sv. Marjeta Marija Alakok, redovnica.

• ponedeljek ob 19.00: + Ana Rampre, 7. dan

+ Anton in Ivan Gantar (Žirovski vrh 22)

+ Franc in Frančiška Pivk (Žirovski vrh)

• torek ob 7.00: Za nove duhovne poklice

V zahvalo (MS)

• sreda ob 19.00: + Marjan Peternel

+ mama Terezija in brat Maks Šubic

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva): + Pavel Žakelj

+ Marjan Naglič, obl.

• petek ob 19.00: + Martinovi

+ Terezija Klemenčič, god

+ Emil in Marjan Govekar

+ Alojz Semič, obl., in starši , ter za zdravje

• sobota ob 8.00: + Miro Šesek, 7. dan

+ Ljudmila Okršlar

+ Polona in Ciril Bogataj

V zahvalo

• nedelja ob 7.00: + Minka in starši Poljanšek

+ p. Pavel Košir in Lomičarjevi

+ Jože in Leopolda Gantar

ob 9.00: + Anton in Frančiška Trček

+ Cecilija Mahnič, roj. dan

V oktobru povabljeni k molitvi rožnega venca vsak dan pol ure pred sveto mašo (tudi pred jutranjo). Ob petkih (do misijona) ob 18.30 bodo rožni venec vodili naši birmanci. Ob nedeljah bodo rožni venec za uspeh misijona vodile župnijske skupine. Danes molitev vodita misijonska in svetopisemska skupina, prihodnjo nedeljo pa člani ŽPS.

Danes ob 19.30 bo v župnišču redna seja ŽPS.

V sredo ob 18. uri lepo povabljeni k skupni molitvi pred Najsvetejšim za uspeh misijona.

V četrtek med 20.30 in 21.30 lepo povabljeni v župnijsko cerkev k adoraciji (tihem češčenju) Najsvetejšega.

V soboto ob 20. uri bo drugo srečanje v okviru letošnjega misijona – ŽENSKI VEČER. Vsa dekleta in žene od 15. leta dalje lepo povabljene v gasilski dom na Dobračevi. Gostja srečanja bo Vilma Siter.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah redni mesečni »ofer« za župnijsko cerkev.

Prihodnjo nedeljo ob 17. uri bo v župnišču srečanje oratorijskih animatorjev. Pripravili se bomo na misijonski oratorijski dan. Tudi novi animatorji lepo povabljeni!

Otroci bodo pri verouku dobili prijavnico za misijonski oratorijski dan in za misijonski dan družin. Prijavnice čim prej oddajte župniku. Prijavnice lahko dobite tudi pri izhodu iz cerkve.

MeCPZ Anton Jobst vabi nove pevce – pevske vaje so vsak petek ob 19. uri. Prav tako vabi nove pevce Mladinski PZ – vaje so vsako soboto ob 18.30 – pridružite se lahko vsi od vključno 7. razreda dalje.

Tudi ministranti vabijo nove člane, da se jim pridružite – javite se župniku.

Ob pogrebu + Ane Rampre so darovali svojci, sorodniki, sosedje in znanci 200 EUR za cerkev. Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!

Vsi mašni nameni do Novega leta so zasedeni.

Danes lahko kupite Vincencijev koledar dobrote, s čimer pomagate družini v stiski. Priporočen dar je 10 EUR.

Vrtec pri Sv. Ani išče študentko pedagoške smeri za občasno pomoč v vrtcu. Javite se lahko župniku ali pedagoški vodji, Silviji Pavšič.