OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 29. nedelja med letom – 16. oktober 2022

• torek: sv. Luka, evangelist;

• sreda: sv. Pavel od Križa, duhovnik;

• četrtek: sv. Irena, mučenka;

• petek: sv. Uršula, devica in mučenka; začetek župnijskega misijona;

• sobota: sv. Janez Pavel II., papež;

• nedelja: 30. nedelja med letom – misijonska nedelja; goduje sv. Janez Kapistran, duhovnik.

• ponedeljek ob 18.00: Za srečo in zdravje v družini

Po namenu (F)

• torek ob 7.00: + starši Bekš in Konjedic

• sreda ob 18.00: + Ana Gladek

+ Lukančič (Medvedje Brdo)

+ Vergilija in Tatjana Zemljarič, Viktor Grošelj, Marija, Franc st. in ml. Kavčič, ter za zdravje

• četrtek ob 18.00 (Dobračeva): + Filip Kavčič, obl.

+ Marija Žakelj, 4. obl.

+ Anton Oblak (Dobračevska 67), roj. dan

+ Martinovi

• petek ob 18.00: + Marjan Tolar, 30. dan

+ Snopkovi (Žirovski vrh)

+ starši Stanonik (Novovaška)

V zahvalo Bogu za vse milosti

• sobota ob 8.00: + Zdravka Demšar, obl.

+ Roman Mlinar

ob 18.00: + Janez Čelik, god in roj. dan

+ Janez Žakelj

• nedelja ob 7.00: + Anton Peternel, obl.

+ Štefan Mlakar, obl., in starši

Pokojni Žerovskarji

+ starši Stanonik (Selo)

ob 9.00: + Marica Trček

+ Marjan Peternel

+ Franc in Sonja Seljak, obl.

+ Andreja Grošelj

V oktobru povabljeni k molitvi rožnega venca vsak dan pol ure pred sveto mašo (tudi pred jutranjo). Danes ob 19. uri bodo v župnijski cerkvi rožni venec za uspeh misijona vodili člani ŽPS. Povabljene cele družine!

Od jutri dalje bodo vse večerne svete maše zopet ob 18. uri.

V sredo ob 17. urilepo povabljeni k skupni molitvi pred Najsvetejšim za uspeh misijona.

V četrtek med 20.30 in 21.30 lepo povabljeni v župnijsko cerkev k adoraciji (tihem češčenju) Najsvetejšega.

Zadaj imate na voljo sezname, kamor vpišete vašo družino za obisk misijonarja na vašem domu v času župnijskega misijona. Nekatere dni pa bodo misijonarji naključno obiskovali vaše družine.

V petek začenjamo z našim župnijskim misijonom. Vse generacije od otrok do starejših vabim vsak dan vsaj na kakšno srečanje in k sveti maši. V času misijona bodo med delavnikom svete maše z misijonskim nagovorom zjutraj ob 8.00 in zvečer ob 18.00. Med svetimi mašami bo vedno priložnost za sveto spoved. Vabim prav vse župljane, da se v dneh misijona srečajo z Jezusom v dobri sveti spovedi. Programske zloženke misijona so dobila vsa gospodinjstva naše župnije po pošti. Če je kdo slučajno ni dobil, jo vzemite zadaj ob izhodu.

V petek ob 18. uri vas vse vabim k slovesnemu začetku svetega misijona v naši župniji. Po sveti maši pa ima srečanje z misijonarji skupina za pripravo misijona.

V soboto zjutraj ob 6.30 povabljeni vsi na sprehod z misijonarji. Dobimo se pred župniščem. Ob koncu sprehoda bo v župnišču še skupno okrepčilo.

V soboto ob 7.30 zjutraj povabljeni k skupni molitvi Hvalnic pred Najsvetejšim v našo župnijsko cerkev. Skupna molitev Hvalnic bo med misijonom vsak delovni dan zjutraj ob 7.30.

V soboto ob 9. uri pa bo misijonski oratorijski dan. Prijavnice morate oddati najkasneje do srede župniku! Prijavnice lahko dobite tudi zadaj ob izhodu, ter na spletni in facebook strani naše župnije.

V soboto ob 18. uri bo mladinska sveta maša. Po sveti maši bo srečanje z misijonarji za vse učence devetega razreda, srednješolce, študente in mlade v poklicih. Srečanje bo v mladinski sobi v župnišču.

Prihodnjo nedeljo ob 14. uri bo popoldansko peš romanje za družine in posameznike od župnišča na Breznico. Ob koncu romanja bo na Breznici skupno druženje ob dobrotah. Povabljeni prav vsi!

Vrtec pri Sv. Ani išče študentko ali študenta pedagoške smeri za občasno delo v vrtcu. Javite se lahko župniku ali pedagoški vodji, Silviji Pavšič.