^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

31. nedelja med letom

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 31. nedelja med letom – 30. oktober 2022

(31. oktober – 6. november 2022)

Godovi:

 • ponedeljek: sv. Volbenk, škof; d.p. Dan reformacije;

 • torek: VSI SVETI;

 • sreda: Spomin vseh vernih rajnih;

 • četrtek: sv. Viktorin Ptujski, škof in mučenec;

 • petek: sv. Karel Boromejski, škof;

 • sobota: sv. Zaharija in Elizabeta, starša Janeza Krstnika;

 • nedelja: 32. nedelja med letom – zahvalna nedelja; goduje sv. Lenart, opat in zavetnik cerkve na Dobračevi.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek ob 8.00: + Matic Šmid

 

 • torek ob 7.00: + Filip in vsi Kržetovi

+ Marica Albreht, obl.

ob 9.00: + družina Trček

Za župljane

ob 14.00 (Dobračeva): + Filip Košir, obl.

+ Franc Eržen

+ Anita Burke in Jože Žakelj

 

 • sreda ob 8.00 (Dobračeva): + starši Oblak (Dobračevska 67)

Za duše v vicah

ob 18.00 (Dobračeva): + Miro Šesek, 30. dan

+ Albin in Zorislava Mlakar

+ Andrej in Vida Poljanšek, obl.

 

 • četrtek ob 18.00 (Dobračeva): + Ivanka in Ivan Seljak

+ Marija Justin, obl.

+ Marjan Tolar (sosedje)

 

 • petek ob 18.00: + Marija Potočnik, 30. dan

+ Albin in Zorislava Mlakar, obl.

+ Mario Čibej, obl.

 

 • sobota ob 8.00: + Rajko in vsi Vehar (Brekovice)

Za zdravje

 

 • nedelja ob 7.00 (Dobračeva): + Pavel in starši Tropenaver

Za zdravje

ob 9.00: + starši in sinovi Strlič

+ Andreja Grošelj (sosedje)

Za župljane

 

Ob zaključku letošnjega misijona v naši župniji bi se iz srca zahvalil našim trem misijonarjem, ki ste goreče sejali seme Božje Besede v naša srca. Bog vam povrni! Hvala tudi vsem župnijskim sodelavcem, ki ste zavzeto in požrtvovalno pripravljali te milostne dneve v naši župniji. Hvala vam za vaš zgled v službi župnijske skupnosti. Bog povrni vsakemu od članov naše župnijske skupnosti za vse molitve, dobra dela in vašo odprtost. Hvala predstavnikom vseh društev in skupin v naši župniji, ki kažete našo povezanost. Dobri Bog pa naj vse to, kar je bilo v teh dneh vsejano v naša srca, podpira s svojim blagoslovom!

Pod korom si za spomin na misijon vzemite misijonsko svečko. Priporočen dar je 5 EUR.

V tem tednu so jesenske počitnice, zato ne bo rednega verouka in mladinskih srečanj.

V torekpraznujemo slovesni in zapovedani praznik Vseh svetnikov, to je tistih, ki že uživajo večno srečo pri Bogu. To je dan veselja in našega upanja, da bomo tudi mi lahko nekoč ob našem Gospodu vse večne čase. Svete maše bodo ta dan ob 7. in 9. uri v župnijski cerkvi, ter ob 14. uri na Dobračevi. Po popoldanski sveti maši (ob 15. uri) bodo še molitve za rajne na pokopališču, ter blagoslov grobov. Ob 18. uri bo v cerkvi na Dobračevi molitev rožnih vencev za vse naše pokojne. Če ne morete v cerkev, ob tem času molite doma. Ob 19. uri pa bodo na pokopališču kratko bogoslužje pripravili naši mladinci. Vsa mladina lepo povabljena!

V sredo pa praznujemo Spomin vseh vernih rajnih, ko posebej prosimo za vse tiste rajne, ki se še očiščujejo v vicah. Tudi ta dan se udeležimo svete maše ob 8. ali ob 18. uri na Dobračevi. Po obeh svetih mašah bode še molitve za rajne na pokopališču.

Cerkev pa v prvih dneh novembra naklanja tudi popolni odpustek za naše rajne, če smo bili pri sveti spovedi, če smo prejeli obhajilo in molili po namenu svetega očeta Vero in Očenaš.

 

V sredo ob 20.30 bo srečanje Mlajše zakonske skupine.

Ta teden ne bo svete maše v domu starejših in obiska starejših na prvi petek, ker smo vas obiskali že v tem tednu.

V četrtek ob 19. uri bo v župnišču priprava staršev in botrov na krst. Krsti bodo prihodnjo nedeljo 11.30.

V soboto ob 19. uri bo v župnišču srečanje SKVO.

V soboto ob 20. uri pa bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

Prihodnjo nedeljo praznuje sv. Lenart, zavetnik cerkve na Dobračevi, zato bo prihodnjo nedeljo ob 7. uri zjutraj sveta maša na Dobračevi.

Tisti pari, ki v letošnjem letu praznujete 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let skupnega življenja, ste prihodnjo nedeljo vabljeni na slovesnost zakonskih jubilantov. Z nami bo naš misijonar, br. Luka Modic. Zberemo se ob 8.45 pred župniščem. Po sveti maši bo še družabno srečanje pred župniščem, zato lepo prosim vse gospodinje, da v soboto med 19. in 20. uro prinesete v župnišče sladke dobrote. Že vnaprej Bog povrni! Če kdo ni dobil vabila na slovesnost, pa letos praznuje obletnico, naj to čim prej sporoči župniku.

V župnijski pisarni že pobiram mašne namene za mesec januar.