OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 32. nedelja med letom – 6. november 2022

·        sreda: Posvetitev lateranske bazilike;

·        četrtek: sv. Leon Veliki, papež in cerkveni učitelj;

·        petek: SV. MARTIN, ŠKOF – ŽUPNIJSKI ZAVETNIK;

·        sobota: sv. Jozafat Kunčevič, škof in mučenec; v naši župniji PRAZNIK CELODNEVNEGA ČEŠČENJA SRT;

·        nedelja: MARTINOVA NEDELJA – 110-OBLETNICA POSVETITVE NAŠE ŽUPNIJSKE CERKVE; goduje sv. Stanislav Kostka, redovnik.

·        ponedeljek ob 18.00:              + Marjan Peternel

V zahvalo za 45 let zakona (C)

·        torek ob 7.00:                         Za srečno zadnjo uro

·        sreda ob 18.00:                       + Marta Ušeničnik, 7. dan

+ Cirila in Jože Derlink

+ Ruparski in Prekovi

·        četrtek ob 18.00 (Dobr.):        + Ivan Špik, 7. dan

V zahvalo (F)

Za zdravje (K)

·        petek ob 18.00:                       + Marija Novak, 7. dan

+ Stanislav Burnik, roj. dan

Za žive in pokojne člane ŠmaR

·        sobota ob 8.00:                       Po namenu (A)

ob 17.00:                        + p. Pavel Košir

+ Marica Trček

V zahvalo za 70 let življenja

·        nedelja ob 7.00:                      + Martin Jereb (Brekovice), god

ob 9.00:                          + Martin, Veronika in Mirko Čar

+ Martin Frelih ml.

+ Marjan Peternel

V tem tednu bo zopet redni verouk in mladinska srečanja.

V ponedeljek ob 18.30 bo v župnišču redna seja Tajništva ŽPS.

V sredo ob 20.30 bo srečanje Četrte zakonske skupine.

V petek ob 17. uri bodo v župnijski cerkvi obvezne ministrantske vaje za vse ministrante. Pripravili se bomo na praznik celodnevnega češčenja in na slovesnost Martinove nedelje.

V petek praznujemo god našega župnijskega zavetnika, sv. Martina. Zato vsi lepo povabljeni k praznični sveti maši ob 18. uri. K tej sveti maši še posebej povabljeni vsi člani ŠmaR. Po končani sveti maši bo v zvoniku otvoritev razstave glinenih reliefov, avtorice Lidije Debelak, z naslovom Odsevi. Ob 20. uri pa bo v gostilni pri Županu blagoslov mladega vina.

V soboto bomo obhajali praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Sveti maši bosta ob 8. in 17. uri. Slovesen sklep češčenja ob 17. uri bo vodil naš misijonar, br. Luka Modic. Razpored češčenja je objavljen v Glasu sv. Martina. Otroci od 1. do 6. razreda imate češčenje ob 9. uri, od 7. do 9. razreda pridete k sveti maši ob 17. uri, mladi in skavti pa ob 16. uri. Prav je, da si prav vsak župljan ta dan vzame nekaj časa za oseben pogovor z Jezusom. To prinaša v naša življenja pravi blagoslov!

Na Martinovo nedeljo ob 9. uri bo slovesnost 110-letnice posvetitve naše župnijske cerkve. Slovesnost bo vodil ljubljanski nadškof-metropolit, msgr. Stanislav Zore, ob somaševanju nekdanjih župnikov, nekaterih kaplanov in duhovnih pomočnikov, vseh rojakov duhovnikov (prisotne bodo tudi sestre redovnice - rojakinje), ter sosednjih župnikov. K slovesnosti ste še posebej povabljene narodne noše! Po slovesnosti bo še družabno srečanje na župnijskem dvorišču, zato prosimo vse gospodinje, da v soboto med 19. in 20. uro v župnišče prinesete sladke dobrote.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah redni »ofer« za našo župnijsko cerkev. Vsem že vnaprej Bog povrni!

Pod korom si za spomin na misijon vzemite misijonsko svečko. Priporočen dar je 5 EUR.

V župnijski pisarni že pobiram mašne namene za mesec januar.

Ob smrti + Ivana Špika so domači darovali 500 EUR za našo župnijsko cerkev. Hvala tudi 14 neimenovanim darovalcem, ki so v tem tednu darovali za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!