Marija, Sveta Božja Mati

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Marija, Sveta Božja Mati – 1. januar 2023

(2. – 8. januar 2023)

• ponedeljek: sv. Bazilij Veliki in Gregor Nacianški, škofa in cerkvena učitelja;

• torek: Presveto Jezusovo ime;

• sreda: sv. Elizabeta Seton, redovnica;

• četrtek: sv. Emilijana, devica; tretji sveti večer;

• petek: Gospodovo razglašenje (Sveti trije kralji);

• sobota: sv. Rajmund Penjafortski, duhovnik;

• nedelja: Nedelja Jezusovega krsta; goduje sv. Severin Noriški, opat.

• ponedeljek ob 18.00 (kapela): + Pavel Pečelin, 7. dan

+ Ivanka Naglič, obl.

+ Majda Jesenko roj. Trček, obl.

• torek ob 7.00: Za Alpino

• sreda ob 18.00 (kapela): + Marjan in Darko Tolar (sosedje)

• četrtek ob 18.00 (Dobračeva): + Matevž Pečelin, obl.

V spomin na drage pokojne

• petek ob 8.00: + Janez in Mirko Košir (Tabor 8), obl.

ob 18.00: + Danica Gluhodedov, 7. dan

+ Stanislav Jurca, obl.

+ Francka in vsi Cigale

• sobota ob 8.00 (kapela): + Marjan Peternel

+ Majda Frlic, obl.

+ Cilka in Jože Mlinar, ter Burnikovi

• nedelja ob 7.00: + Venceslav Cankar in vsi Cankarjevi

+ Franc in Marija Bogataj

+ Marija Justin, obl.

+ Franc Jesenko, ter Marija in Nuša Strlič

ob 9.00: Za župljane

V torek, petek in nedeljo bodo svete maše v župnijski cerkvi, ostale dni pa v kapeli.

V tem tednu še ni rednega verouka in mladinskih srečanj.

Jutri bo v naši župniji potekala trikraljevska akcija. Začeli jo bomo z blagoslovom kolednikov ob 8. uri. Vaše domove bodo obiskali trikraljevski koledniki, ki vam bodo prinesli blagoslov Novorojenega Kralja in voščilo ob praznikih. Denar, ki jim ga boste namenili je namenjen za pomoč ljudem v misijonskih deželah. Odprimo vrata svojih domov in src za potrebe revnih!

Jutri ob 18.30 bo v župnišču srečanje uredništva Glasa sv. Martina.

V sredo ob 17. uri lepo povabljeni v kapelo k molitveni uri pred Najsvetejšim.

V sredo ob 20.30 bo srečanje Mlajše zakonske skupine.

Na tretji sveti večer (5. januarja) naj se družina zbere k skupni molitvi, ter pokadi in pokropi prostore svojega doma.

V četrtek zaradi svetega večera tiho češčenje Najsvetejšega odpade.

V petek praznujemo slovesni praznik Gospodovega razglašenja. Praznični sveti maši bosta ob 8. in 18. uri v župnijski cerkvi. K večerni sveti maši pridete tudi vsi veroučenci (namesto rednega verouka). K tej sveti maši boste prinesli tudi svoje nabiralnike adventne akcije »Otroci za otroke«, kjer ste ves adventni čas zbirali prispevke za svoje revne vrstnike po svetu.

V petek dopoldne bova z g. Francijem obiskovala bolnike in starejše po domovih. Če še kdo želi obisk duhovnika na domu, naj to čim prej sporoči v župnijsko pisarno.

V soboto ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

Prihodnjo nedeljo s slovesnim praznikom Jezusovega krsta zaključujemo letošnji božični čas.

Ob pogrebu + Pavla Pečelina so prijatelji darovali 300 EUR za svete maše, domači in sosedje pa 200 EUR za župnijsko cerkev. Ob pogrebu + Frančiške Seljak so domači in sosedje darovali 300 EUR za cerkev na Ledinici. Hvala tudi dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni pobiramo mašne namene za mesec marec.

Letošnje župnijsko romanje bo od 27. do 30. aprila v San Giovanni Rotondo, Loreto, Goro svetih angelov, Bari in Lanciano. Prijave že zbiramo v župnijski pisarni. Cena je 349 EUR, za otroke in mladino popust. Ob prijavi plačate akontacijo 100 EUR. Več o programu si poglejte v Glasu sv. Martina.

Od 21. do 29. januarja bo v Žireh potekal tečaj priprave na zakon. Zainteresirani pari se prijavite župniku po elektronski pošti.