^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

1. postna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 1. postna nedelja – 26. februar 2023

(27. februar – 5. marec 2023)

 

Godovi:   

·        ponedeljek: sv. Baldomir, spokornik;

·        torek: sv. Roman, opat;

·        sreda: sv. Albin, škof;

·        četrtek: sv. Neža Praška, opatinja;

·        petek: sv. Kunigunda, kraljica; prvi petek;

·        sobota: sv. Kazimir, poljski kraljevič; prva sobota;

·        nedelja: 2. postna nedelja; goduje sv. Hadrijan, mučenec.

 

Mašni nameni:

·        ponedeljek ob 18.00 (kapela):         + Zdenka Kolenc, 30. dan

+ Gabrijela Oman

+ Jože Jemec, obl.

 

·        torek ob 7.00 (kapela):                     Po namenu (A)

 

·        sreda ob 18.00 (kapela):                   + Anton Mlakar, 30. dan

+ Janez in vsi Cigale

+ Terezija Trček

 

·        četrtek ob 18.00 (Dobračeva):         + Trčkovi

+ Rajko in vsi Veharjevi (Brekovice)

 

·        petek ob 18.00 (kapela):                  + Avguštin Žakelj, 30. obl., in Jožefa

+ Terezija Šubic, obl., in Janez

V zahvalo za zdravje (F)

Mariji v zahvalo za zdravje

 

·        sobota ob 8.00 (kapela):                  + starši in brata Oblak (Žir. vrh sv. Urbana)

+ Marija in Vinko Bačnar

V zahvalo za sveti misijon

 

·        nedelja ob 7.00:                                 + Pavle in Marinka Ušeničnik

Za zdravje (F)

ob 9.00:                                  + Anton in Marija Logar (Selo 65), obl.

Za župljane

 

 

Ob izhodu imate košaro z listki, kjer so napisane POSTNE NALOGE ZA TA TEDEN. Vsaka družina naj vzame en listek in nalogo v tem tednu skuša čim bolj izpolnjevati. To je naša skupna župnijska postna akcija. Vsako nedeljo boste izvlekli nov listek z novo nalogo za prihodnji teden. Želim vam obilo blagoslova pri hoji vaše družine za Jezusom v tem tednu.

Da bi približali Sveto pismo in Božjo Besedo posameznikom in družinam, smo se v našem Župnijskem pastoralnem svetu odločili, da letos v postnem času uvedemo romanje Svetega pisma po naših družinah. Sveto pismo boste sprejeli pri sveti maši in ga k sveti maši tudi vrnili (podobno kot Marija Romarica). Poleg standardnega Svetega pisma bo v kovčku tudi Sveto pismo za otroke. Sveto pismo naj bi bilo v vsaki družini (oziroma pri vsakem posamezniku) 2 dni. Vabljeni, da letos preberete kakšen odlomek iz Markovega evangelija. Vsa navodila bodo priložena v kovčku. Sveto pismo bo romalo po naši župniji od 1. postne do Cvetne nedelje. Vzeli ga boste lahko vsako nedeljo, ponedeljek, sredo in petek. Predhodno se prijavite na seznam, ki bo v župnijski cerkvi ali kapeli.

V postnem času bomo v naši župniji skupaj premišljevali Jezusovo trpljenje ob križevem potu vsak petek ob 18. uri v kapeli (vodili ga bodo birmanci), ter ob nedeljah ob 18. uri v župnijski cerkvi. Danes bo križev pot vodil župnijski pastoralni svet, prihodnjo nedeljo pa molitvena in svetopisemska skupina. H križevem potu povabljene celotne družine!

V sredo ob 17. uri lepo povabljeni v kapelo k molitveni uri pred Najsvetejšim.

V sredo ob 20.30 bo v župnišču srečanje Mlajše zakonske skupine.

V četrtek ob 10.30 bo sveta maša v domu Senecura.

V četrtek ob 19. uri bo srečanje svetopisemske skupine.

V četrtek od 20.30 do 21.30 vabljeni v kapelo na tiho adoracijo Najsvetejšega.

V petek dopoldne bova obiskovala bolnike in starejše po domovih.

V soboto ob 19. uri bo v župnišču srečanje SKVO.

V soboto ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo skavtska sveta maša, nato druženje skavtov.

Iskrena hvala gospe Anici Jankovec, ki je poklonila nove postne prte cerkvi na Dobračevi. Bog povrni!

Hvala enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Bog povrni!

V času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec maj.

Vrtec pri Sv. Ani – Žiri vabi k vpisu novincev za šolsko leto 2023/24. Vpis bo potekal od 1. do 31. marca 2023. Vlogo je potrebno oddati na sedež vrtca (Loška cesta 59, Žiri), ali jo poslati priporočeno po pošti, najkasneje do 31. marca 2023.