^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

7. velikonočna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 7. velikonočna nedelja – 21. maj 2023

(22. – 28. maj 2023)

Godovi:

 • ponedeljek: sv. Marjeta Kasijska, redovnica;

 • torek: sv. Socerb Tržaški, mučenec;

 • sreda: Marija, Pomočnica kristjanov – Marija Pomagaj;

 • četrtek: sv. Beda Častitljivi, duhovnik in cerkveni učitelj;

 • petek: sv. Filip Neri, duhovnik;

 • sobota: bl. Alojzij Grozde, mučenec;

 • nedelja: BINKOŠTI – PRAZNIK SVETEGA DUHA; godujesv. German Pariški, škof.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek ob 19.00: + Fanči Možina (Pot v Skale 17), obl.

+ starši in brata Bajt, obl.

+ Marjan Kristan, ter starši Šifrer-Kristan

 

 • torek ob 7.00: + Franca Pisanec

Za srečno zadnjo uro

 

 • sreda ob 19.00: + Pavel Pečelin

+ Milka Žakelj, obl.

+ Ivana Dolenc in vsi Šemončkovi

Za duše v vicah

 

 • četrtek ob 8.00: + Janez Potočnik, roj. dan

Za nove duhovne poklice

 

 • petek ob 19.00: + Ančnkovi

+ Mrovljetovi (Žirovski vrh 22)

+ Otilija Berlec, obl.

 

 • sobota ob 8.00: + Pavel Jenko

+ Jože in Alojzija Jereb, ter sestra Bertica

V dober namen

 

 • nedelja ob 7.00: V zahvalo (S)

Za župljane

ob 9.00: + Pavla Kristan, 2. obl.

+ Majda Pišljar, obl.

+ Janez Podobnik

Za žive in pokojne iz družine Trček

 

Šmarnice za otroke bodo med tednom vsak dan ob 19. uri, ob nedeljah pa ob 15. uri. Jutri bodo Šmarnice v župnijski cerkvi, v torek pri znamenju na vrh Kršiš v Goropekah, v sredo v župnijski cerkvi, v četrtek pri kapelici pri Micenk v Novi vasi, v petek v župnijski cerkvi, v soboto pa pri kapelici pri Stari šoli v Žireh. Danes ste družine vabljene na šmarnični izlet h kapelici sv. p. Pija v Žirovski vrh, kjer bodo Šmarnice ob 15. uri. Vsak veroučenec naj Šmarnice obišče vsaj desetkrat, najbolj pridne pa na koncu čakajo lepe nagrade.

Danes ob 19. uri bo v župnišču redna seja ŽPS.

V sredo ob 18. uri ste vabljeni v župnijsko cerkev k molitveni uri pred Najsvetejšim.

V četrtek ob 20. uri bo v župnišču priprava staršev in botrov na krst. Krsti bodo prihodnjo nedeljo ob 11.30.

V četrtek med 20.30 in 21.30 vabljeni v župnijsko cerkev k tihi adoraciji Najsvetejšega.

 

V petek in soboto, ob 20. uri, bomo zaključili letošnja mladinska srečanja. Vsi mladi lepo povabljeni!

 

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo redno srečanje za vse upokojence naše župnije. Najprej bo sveta maša, ki jo bo daroval naš misijonar br. Luka Modic. Pred tem bo od 8.30 dalje možnost za sveto spoved. Po sveti maši pa ste vsi vabljeni na župnijsko dvorišče na družabno srečanje. Zato prosimo pridne gospodinje za peko peciva– poleg sladkih vrst peciva, v peko vključite tudi kvašeno testo – kot so ocvirkovica, štrukelj in podobno. Pripravljeni naj bodo manjši kosi in taki, da se jih lahko prime v roke. Dobrodošlo bo tudi sadje. Navedene dobrote prinesite v župnišče v soboto med 19. in 20. uro. Hvala.

V času uradnih ur sprejemamo mašne namene za julij in avgust.

 

Zadaj si vzemite prijavnice za letošnji poletni otroški oratorij.

 

Župnik se ob bolezni zahvaljuje za premnoge pozornosti podpore in molitve zanj. Hvala tudi g. Franciju, vsem župnijskim sodelavcem in staršem, ki ste v tem tednu poprijeli za delo, da je vse teklo po najlepšem redu. Še posebej bi se župnik rad zahvali mnogim otrokom, ki ste mu z risbicami in drugimi podporami pokazali, kako ga imate radi. Hvala tudi vsem prvoobhajancem za čudovito knjigo zahval in staršem za čudovito darilo. Naj se še naprej skupaj trudimo za lepo življenje v naši župniji!

Župnik mora tudi v bodoče še delati z manjšo intenziteto, zato prosim to upoštevajte. Zaradi župnikovega zdravja bodo do meseca septembra odpovedane vsa večerna srečanja skupin v naši župniji. Župnik se tudi vnaprej še priporoča v molitev!

Rdeči križ vabi darovalce krvi na drugo redno krvodajalsko akcijo, ki bo ta ponedeljek in torek. Odvzemi krvi bodo od 7.do 13. ure v poslovni stavbi IKA na Strojarski ulici. Telefonske številke za naročanje so v elektronskih obvestilih in na plakatih.