5. postna nedelja

• ponedeljek: sv. Ciril Jeruzalemski, škof in cerkveni učitelj;
  • torek: Sveti Jožef, Jezusov rednik;
  • sreda: sv. Martin iz Brage, škof;
  • četrtek: sv. Serapion, škof in mučenec;
  • petek: sv. Lea, spokornica;
  • sobota: Gospodovo oznanjenje Devici Mariji;
  • nedelja: Cvetna nedelja;godujesv. Katarina Švedska, redovnica.

• ponedeljek ob 18.00:          + Ljudmila Novak, 7. dan

+ Jožefa Cankar, obl.

+ Filip Kavčič

• torek ob 8.00:                                 + Gabrijela Kumer in sorodniki

Za srečno zadnjo uro

ob 18.00:                         + Jožica Uršič

+ Vinko in Marija Mlakar

• sreda ob 18.00:                               + Rezka Jereb

+ Ivanka in Janez Bekš

• četrtek ob 18.00 (Dobračeva):        + Fanči in Ignac Možina, obl.

+ Pešič-Prek in Danijela Frelih

+ Marija Okršlar, obl.

Za zdravje (M)

• petek ob 19.00:                     + Andreja Tolar, 7. dan

+ brat Ivan Kristan

+ Marija Voljč in Tončka Saksida

• sobota ob 8.00:                               + Marjan Peternel, god in roj. dan

+ Milka Oblak (Dobračevska 67)

• nedelja ob 7.00:                               + Ivanka Peternel, obl.                                                                                                         + Minka in starši Poljanšek

+ Pavel in starši Tropenaver

ob 9.00:                            + Terezija More, 30. dan

+ Frančiška in Jakob Frelih

V torek, soboto in nedeljo bodo svete maše v župnijski cerkvi, ostale dneve v kapeli.

Pod korom si lahko vzamete oljčne vejice. Vaši darovi bodo namenjeni obnovi istrskih cerkva. Hkrati pa vas vabimo, da naredite čim večjo domačo butaro. Butare bomo ocenjevali na Cvetno nedeljo po 9. sveti maši. Nagrade bodo lepe!

Danes bo odhod avtobusa na križev pot v Kočevski Rog ob 12.45 izpred župnišča.

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje Mešane zakonske skupine.

V torek praznujemo slovesni praznik sv. Jožefa. Praznični sveti maši bosta ob 8. in 18. uri v župnijski cerkvi. Vsi možje in fantje povabljeni k svojemu zavetniku!

V četrtek ob 19. uri bo v župnišču priprava staršev in botrov na krst. Krsti bodo prihodnjo nedeljo ob 11.30.

V petek ob 17. uri bo v dvorani Svobode prireditev ob materinskem dnevu – vsi starši in ostali župljani lepo povabljeni!

Od petka dalje bodo vse večerne svete maše spet ob 19. uri.

V petek ob 19. uri povabljeni v kapelo h križevem potu.

V soboto praznujemo slovesni praznik Gospodovega oznanjenja Devici Mariji. Lepo povabljeni k praznični sveti maši ob 8. uri v našo župnijsko cerkev!

V soboto ob 9. uri bodo obvezne ministrantske vaje za vse ministrante.

V soboto bodo v župnišču delavnice za vse naše birmance: 9. razred pride ob 10. uri, 8. razred pa ob 11. uri.

V soboto ob 20. uri bo srečanje vseh oratorijskih animatorjev. Mladi lepo povabljeni!

Prihodnjo nedeljo bo blagoslov zelenja in butaric pri obeh svetih mašah pred župnijsko garažo, nato bo slovesen sprevod v cerkev. V primeru dežja bo blagoslov v cerkvi.

Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bo križev pot pri cerkvi v Goropekah. Vodili ga bodo naši skavti. Lepo povabljene celotne družine!

Prihodnjo nedeljo bo osrednje velikonočno spovedovanje med 17. in 20. uro. Na voljo bo več spovednikov. Sveto obhajilo bo vsake pol ure. K tej sveti spovedi naj pridejo tudi vsi veroučenci 8. in 9. razreda.

Prihodnjo nedeljo bo v kinu Žiri ob 19. uri projekcija filma o Božji služabnici Magdaleni Gornik z naslovom Okronana. Ogled filma zelo priporočamo!

V času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec junij.

Ob pogrebu + Terezije More so domači, sorodniki, sosedje in prijatelji darovali za 6 svetih maš in 300 EUR za cerkev na Dobračevi. Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!

Skupna župnijska postna akcija v tem tednu za vsakega župljana: V TEM TEDNU SE V KROGU NAŠIH DRUŽIN VSAK VEČER ZBEREMO K MOLITVI ZA DRUŽINE.