^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Cvetna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Cvetna nedelja – 24. marec 2024

(25. – 31. marec 2024)

 

Godovi:   

 • ponedeljek: sv. Prokop Češki, opat;
 • torek: sv. Evgenija, mučenka;
 • sreda: sv. Peregrin, redovnik;
 • četrtek: Veliki četrtek;
 • petek: Veliki petek;
 • sobota: Velika sobota;
 • nedelja: VELIKA NOČ GOSPODOVEGA VSTAJENJA.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek ob 19.00:                 + Martina Oblak

+ Simon Mlinar

+ Marija in Andrej Žakelj (Goropeke)

V čast Materi Božji

 

 • torek ob 7.00:                            + Franca Pisanec

 

 • sreda ob 19.00:                           + Janez Žakelj, roj. dan

+ Hermina Cankar

+ Franc Okršlar, obl.

 

 • četrtek ob 19.00:                        + Pavle, Janko in vsi Cigale

Za nove duhovne poklice

 

 • petek ob 19.00:                           Obredi velikega petka

 

 • sobota ob 19.00:                        + Boštjan Stanonik (sorodniki)

+ Bernard Sovan (Medvedje Brdo)

+ Slavka Štirn

          

 • nedelja ob 6.00:                          Za žive in pokojne župljane                                                                                     + Ivanka Bekš

Za zdravje (N)

ob 9.00:                         + Pivk in Malavašič

                             V čast sv. Ani v zahvalo

 

 

Danes ob 15. uri bo križev pot pri cerkvi v Goropekah. Vodili ga bodo naši skavti. Lepo povabljene celotne družine!

Danes bo osrednje velikonočno spovedovanje med 17. in 20. uro. Na voljo bo več spovednikov. K svetemu obhajilu lahko pristopijo le tisti, ki dopoldne še niso bili pri svetem obhajilu. K tej sveti spovedi naj pridejo tudi vsi veroučenci 8. in 9. razreda.

Danes bo v kinu Žiri ob 19. uri projekcija filma o Božji služabnici Magdaleni Gornik z naslovom Okronana. Ogled filma zelo priporočamo!

Od ponedeljka do srede bodo svete maše še v kapeli, nato pa v župnijski cerkvi.

V Velikem tednu ne bo uradnih ur župnijske pisarne.

V sredo ob 18. uri lepo povabljeni v kapelo k molitveni uri pred Najsvetejšim.

V Velikem tednu invelikonočni osmini ne bo rednega verouka in mladinskihsrečanj. Vsi veroučenci pa se bostenamesto verouka udeležili vsaj dvehobredov Velikega tedna. Birmanci pa imate prvi del birmanske devetdnevnice od Velikega četrtka do Velike noči.

 

Obredi Velikega četrtka se bodo pričeli ob 19. uri. Nato ste lepo vabljeni k molitvi z Jezusom na Oljski gori. Ob 20.30 bomo molili molitveno uro za nove duhovne poklice v naši župniji, ob 21. uri pa bo molitev rožnega venca in tiho češčenje Najsvetejšega. Ob 22. uri bomo zaključili skupno molitev.

 

Na Veliki petek bomo ob 15. uri molili križev pot v župnijski cerkvi. Lepo povabljeni, da se udeležimo premišljevanja Kristusovega trpljenja ob uri, ko je za nas daroval svoje življenje. Obredi Velikega petka se pričnejo ob 19. uri. Nato bomo pri Božjem grobu molili molitveno uro. Skupno molitev bomo sklenili ob 21.30.

 

Na Veliko soboto zjutraj bo na Ledinici ob 7.00 bo blagoslov ognja in vode. Lepo pa ste od 8. do 15. ure povabljeni k molitvi pri Božjem grobu. Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 10.00 v župnijski cerkvi, ob 11.00 na Breznici, ob 13.00 v župnijski cerkvi, ob 14.00 v Goropekah, ob 15.00 na Ledinici, ter ob 16.00 na Dobračevi. Najslovesnejše bogoslužje vsega cerkvenega leta, velikonočna vigilija, se bo začela ob prvem mraku, ob 19. uri.

 

Vstajenjska procesija in slovesna vstajenjska sveta maša se bozačela že ob 6. uri. Vstajenjska procesija bo potekala do stare šole v Starih Žireh in nazaj. V procesiji hodimo po dva in dva, ter v tihoti in molitvi. Vsak hodi za svojim banderom – razpored si oglejte v Glasu sv. Martina. Procesijo bo spremljal MeCPZ Anton Jobst, Pihalni orkester Alpina Žiri in naši pritrkovalci.

Nato sledi še slovesna sveta maša ob 9. uri.

Na Veliko soboto in Veliko noč bo pri vseh svetih mašah »ofer« za župnijske potrebe. Že vnaprej Bog povrni!

Obvezne ministrantske vaje bodo na Veliki četrtek ob 17.30 in na Veliki petek ob 17.30, ter na Veliko soboto ob 17.30 v cerkvi. Starše prosimo za razumevanje.

Hvala dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za župnijsko cerkev. Bog povrni!

Skupna župnijska postna akcija v tem tednu za vsakega župljana: V TEM TEDNU SE SPRAVIM Z BOGOM IN BLIŽNJIMI V DOBRI VELIKONOČNI SPOVEDI.