Velika noč

27.3.2016

Danes praznujemo veliko noč, sledila bo velikonočna osmina, naslednja nedelja pa bo 2. velikonočna-bela-nedelja božjega usmiljenja.

Danes bo ob 10.00 krščevanje.

Še danes do 12.00 si lahko ogledate razstavo slik Duše Mesec v Galeriji v zvoniku.

Vabimo vas na ogled filma Papež Frančišek-pot do svetega sedeža, ki ga bodo v dvorani DPD Svoboda vrteli danes, v nedeljo, ob 19.00 in jutri, v ponedeljek, ob 19.00. Veroukarji višjih razredov pa si ga bodo ogledali v torek na posebni predstavi ob 16.00.

Razstava ob 110-letnici neprekinjenega delovanja Čipkarske šole Žiri bo na srednjem hodniku OŠ Žiri odprta še do 1. aprila, ob delovnikih v dopoldanskih urah, na velikonočni ponedeljek pa med 8.00 in 11.00.  Prisrčno povabljeni.

Na velikonočni ponedeljek bosta sveti maši ob 7.00 in ob 9.00. Ob 9.00 bomo opravili sveto mašo tudi za + Stanka Demšarja ob 30. dnevu.

V sredo bomo sveto mašo opravili tudi za + Kristino Pivk ob 30. dnevu.

Letošnje župnijsko romanje bo 9. aprila. Trasa romanja bo: Žiri-Vrhnika-Višnja Gora-Dobruška vas-Šentjernej (Dolenjski Lurd 4 km iz Šentjerneja)-Kostanjevica-Podbočje-Raka-Smednik-Vrhnika-Žiri. Prijavite se čim prej. Na voljo je še 14 prostih mest. Če bo avtobus poln, bo cena romanja 25 eurov na osebo. Prosim, da se oglasite v župnišču in poravnate prispevek, hkrati pa boste tudi povedali, kateri meni izmed dveh boste izbrali za kosilo.

Po sveti maši lahko v župnišču še naročate svete maše za mesece junij, julij in avgust.

V dekaniji Škofja Loka želimo oblikovati skupino za razvezane v Cerkvi. Prvi srečanje bo v petek, 15. aprila, ob 19.30 v župnišču na Suhi.