OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 20. nedelja med letom – 20. avgust 2017

·         četrtek: sv. Jernej, apostol;

·         petek: sv. Ludvik IX. Francoski, kralj;

·         sobota: sv. Zefirin, papež;

·         nedelja: 21. nedelja med letom; goduje sv. Monika, mati sv. Avguština.

·         ponedeljek ob 20.00: + Janez Arhar, 7. dan

+ Rudolf Poljanšek

+ Jože in Iztok Poljanšek

·         torek ob 7.30: + Žakelj Tanja, Bojan in mama Pepca

+ Bojan Štremfelj

·         sreda ob 20.00: + Pavel Žakelj, 7. dan

+ Trček

Po namenu (D)

·         četrtek ob 6.30: + Ciril Eniko

Po namenu (A)

·         petek ob 20.00: + Anton Bogataj, 7. dan

·         petek ob 20.00 (Vojsko): Za nove duhovne poklice

·         sobota ob 8.15: + Nada Bogataj, 7. dan

+ Marija Jereb (Logaška 25)

·         Sobota ob 19.00 (Sveta gora): Po namenu (A)

·         nedelja ob 7.00: + Roza in Ivan Stanovnik

+ Katarina Bogataj

ob 9.00: Jožef Gantar, obl.

ob 11.00 (Ledinica): Za blagoslov zakonskih skupin

Od ponedeljka do petka bodo oratorijski animatorji na nagradnih počitnicah v Portorožu. Avtobus odpelje v ponedeljek ob 7. uri izpred našega župnišča. Za prevoz domov poskrbite starši.

V ponedeljek ob 20.30 bo v sejni sobi srečanje redakcije Glasa sv. Martina. Lepo povabljeni!

V petek bomo odšli na dvodnevno peš romanje na Sveto goro ob 300-letnici kronanja Svetogorske Matere Božje. Odhod bo v petek ob 13. uri izpred našega župnišča. Lahko se pridružite tudi v Spodnji Idriji ob 15.30. Zvečer ob 20. uri bo sveta maša na Vojskem. V soboto z Vojskega odidemo ob 6.30. Sveta maša na Sveti gori bo ob 19. uri. Na Sveto goro bo peljal tudi avtobus – odhod bo ob 17. uri izpred naše župnijske cerkve. Za večerjo in kosilo bo poskrbljeno, za ostalo hrano poskrbite sami. Romanje je primerno za vse generacije, zato lepo vabim otroke, mlade in odrasle, da se nam pridružite!

Romarji kolesarji RoMartin pa odhajajo na 1-dnevno romanje na Sveto Goro, in sicer to soboto ob 7. uri izpred našega župnišča. Vsi zainteresirani se prijavite Anžetu Čeliku do tega torka. Več informacij najdete na njihovi spletni strani.

Vabimo vas tudi na romanje v Medžugorje, ki bo od 14. do 17. septembra. Prijave že sprejemamo v župnijski pisarni.

Klekljarsko društvo Cvetke Žiri vabi vse klekljarice, da se pridružijo klekljanju prta za ljubljansko stolnico. Obenem bo to tudi zahvala za družine in prošnja za blagoslov družin. Kdor se želi pridružiti, naj se oglasi pri Tanji Mlinar, da dobi vzorec in dodatna navodila (040 425 120).