OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 23. nedelja med letom – 10. september 2017

·         četrtek: Povišanje svetega Križa;

·         petek: Žalostna Mati Božja;

·         sobota: sv. Kornelij in Ciprijan, mučenca;

·         nedelja: 24. nedelja med letom – nedelja svetniških kandidatov; goduje sv. Robert Bellarmino, škof in cerkveni učitelj.

·         ponedeljek ob 19.00: + Janez Arhar, 30. dan

+ Matija Zajc, 4. obl.

+ Jožef Modic, obl.

·         torek ob 7.00: + Vida in Stevan Plavljanič, ter Branka Rončevič

Po namenu (A)

·         sreda ob 19.00: + Nada Bogataj, 30. dan

+ Marija in Milka Andreuzzi

+ starši Albreht

·         četrtek ob 7.00: + Marta Kavčič

·         petek ob 20.00: + Pavel Žakelj, 30. dan

+ Stanislav Jurca

·         sobota ob 8.00: + Anton Bogataj, 30. dan

+ Ljudmila Kokelj

·         nedelja ob 7.00: + Dragica Oman

Za vse žrtve Rapalske meje

ob 9.00: + Marjan Praprotnik

Ta teden bo redni verouk po urniku, razen za 5., 8. in 9. razred (zaradi romanja v Medžugorje).

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje misijonske skupine.

V torek ob 18. uri bodo prve pevske vaje otroškega zbora. Vabimo tudi nove pevke in pevce!

V sredo ob 20. uri bo srečanje starejše zakonske skupine.

V četrtek odidemo na romanje v Medžugorje. Odhod bo ob 5. uri zjutraj izpred župnišča. S seboj imejte veljaven osebni dokument, ter malico za prvi dan. Prijave za romanje sprejemamo samo še do jutri!

V času romanja, se v nujnih primerih obračajte na g. Jakoba.

V soboto bo Stična mladih. Avtobus bo odpeljal ob 7.30 izpred našega župnišča. Prijavite se lahko do srede župniku ali Almi Jesenko.

Prihodnjo nedeljo bo redni mesečni »ofer« za potrebe naše župnije. Skupaj z vsemi ključarji smo se odločili, da do nove maše prebelimo župnijsko cerkev, ter uredimo razsvetljavo in ozvočenje. Spomnite se tega projekta. Za vsak vaš dar Bog povrni!

Ob 70. obletnici vrnitve Primorske k matični domovini in odprave krivične rapalske meje ste naslednjo nedeljo vabljeni na pohod ob nekdanji rapalski meji iz Žirov čez Breznico do planinske koče na Mrzlik v Mrzlem vrhu, kjer bo ob 12. uri kulturna prireditev. Vabljeni na pohod ali h koči na prireditev. Ta dan bo ob 7. uri maša za vse pokojne žrtve rapalske meje.

Zaradi odprtja novega oddelka Vrtca pri sv. Ani, imamo prosti še dve mesti za letnik rojstva 2012-2013 in 2014. Prijavite se v vrtcu!