^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

30. nedelja med letom

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 30. nedelja med letom – 29. oktober 2017

(30. oktober – 5. november 2017)

 

Godovi:       

 

·        ponedeljek: sv. Marcel, mučenec;

·        torek: sv. Volbenk, škof; d.p. Dan reformacije;

·        sreda: VSI SVETI;

·        četrtek: Spomin vseh vernih rajnih;

·        petek: sv. Viktorin Ptujski, škof in mučenec;

·        sobota: sv. Karel Boromejski, škof;

·        nedelja: 31. nedelja med letom – zahvalna nedelja; godujeta sv. Zaharija in Elizabeta, starša Janeza Krstnika.

 

Mašni nameni:

·        ponedeljek ob 18.00:           + Frančiška in Urban Žakelj

Za zdravje

 

·        torek ob 7.00:                       Po namenu (H)

            Po namenu (L)

 

·        sreda ob 7.00:                       Za župljane

ob 9.00:                      + Ivana Kokelj in bratje

ob 14.00 (Dobračeva):+ Franc Eržen

                                    Za duše v vicah

 

·        četrtek ob 8.00 (Dobračeva):Za duše v vicah

Vsi pokojni na starožirovskem pokopališču

ob 18.00 (Dobračeva):+ Milka in Anton Oblak

                                    + Anton in Ivan Gantar (Žirovski vrh)

                                   

·        petek ob 18.00:                    + Ivan Uršič (Jezerska 65)

            + Franc Zalar in družina Končan, ter Amalija

 

·        sobota ob 8.00:                    + Strelovi

            + Pavla Burnik

 

·        nedelja ob 7.00:                    + Ciril Eniko

Za župljane

ob 9.00:                      + Terezija Novak in starši Novak

 

Danes bo diakonsko posvečenje za ljubljansko nadškofijo ob 15. uri v Ivančni Gorici. Pri tej sveti maši bo tudi naš župljan Marko Mrlak prejel zakrament reda diakonata. Avtobusa bosta odpeljala ob 13.15 izpred župnišča. Povabljeni tudi vsi z osebnimi avtomobili. Podprimo Marka pri tej njegovi pomembni življenjski odločitvi. Hvala tudi vsem, ki ste spekli pecivo za današnjo slovesnost.

 

Od danes naprej so vse večerne svete maše zopet ob 18. uri.

 

V tem tednu zaradi šolskih počitnic ne bo rednega verouka in mladinskega srečanja.

 

V ponedeljek

-   ob 18.30 bo v župniščusrečanje misijonske skupine.

-   ob 19.30bo v župnišču srečanje redakcije Glasa sv. Martina.

 

V sredopraznujemo slovesni in zapovedani praznik Vseh svetnikov, to je tistih, ki že uživajo večno srečo pri Bogu. To je dan veselja in našega upanja, da bomo tudi mi lahko nekoč ob našem Gospodu vse večne čase. Svete maše bodo ta dan ob 7. in 9. uri v župnijski cerkvi, ter ob 14. uri na Dobračevi. Po popoldanski sveti maši (ob 15. uri) bodo še molitve za rajne na pokopališču, ter blagoslov grobov. Ob 18. uri bo v cerkvi na Dobračevi molitev rožnih vencev za vse naše pokojne. Če ne morete v cerkev, ob tem času molite doma. Ob 19. uri pa naša mladina na pokopališču pri križu pripravlja molitev. Takrat bomo blagoslovili tudi obnovljen pokopališki  križ. Lepo povabljeni!

 

V četrtekpa praznujemo Spomin vseh vernih rajnih, ko posebej prosimo za vse tiste rajne, ki se še očiščujejo v vicah. Tudi ta dan se udeležimo svete maše ob 8. ali ob 18. uri na Dobračevi. Po obeh svetih mašah bode še molitve za rajne na pokopališču.

Cerkev pa v prvih dneh novembra naklanja tudi popolni odpustek za naše rajne, če smo bili pri sveti spovedi, če smo prejeli obhajilo in molili po namenu svetega očeta Vero in Očenaš.

 

V petek

-   dopoldne bova obiskovala bolnike in starejše po domovih.

-   ob 19. uribodo vaje cerkvenega mešanega pevskega zbora Anton Jobst.

-   ob 19. uri bo v župniščusrečanje SKVO.

 

V soboto

-   ob 9. uri  bodo v cerkvi obvezneministrantske vaje.

 

V nedeljo

-   pri sveti maši ob 9. uri bo slovesnost zakonskih jubilantov - tistih, ki v letošnjem letu praznujete 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let skupnega življenja. V teh dneh boste prejeli vabilo na slovesnost. Če se je kdo poročil drugje in ni dobil vabila, naj to sporoči v župnijsko pisarno.

Na dan slovesnosti se pari zberete pred župniščem in bomo nato skupaj vstopili v našo cerkev. Prve klopi v cerkvi bodo rezervirane za slavljence. Po končani slovesnosti bo še družabno srečanje v župnišču. Pridne gospodinje prosimo za sladke dobrote, ki jih do prihodnje nedelje do 8. ure prinesite v župnišče. Že vnaprej Bog povrni!