4. adventna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 4. adventna nedelja – 24. december 2017

(25. – 31. december 2017)

·        ponedeljek: BOŽIČ – GOSPODOVO ROJSTVO;

·        torek: sv. Štefan., diakon in prvi mučenec; d.p. Dan samostojnosti;

·        sreda: sv. Janez, apostol in evangelist;

·        četrtek: sv. Nedolžni otroci, mučenci;

·        petek: sv. David, kralj;

·        sobota: sv. Feliks I., papež;

·        nedelja: Sveta Družina; goduje sv. Silvester, papež; drugi sveti večer.

·        nedelja ob 20.00:                            + Janez Ravnikar

·        ponedeljek ob 0.00:                        Za župljane

ob 7.00:                                 + Franc in Leopolda Božič

ob 9.00:                                 + Pavel Žakelj

·        torek ob 7.00:                                  + Janez Zdolšek

ob 9.00:                                 + Janez Logar (Delavska 10), obl.

+ Slavka in Vinko Šubic

·        sreda ob 9.00:                                  Po namenu romarjev ŠMAR

ob 18.00:                               + Ivana Košir (Tabor 8), obl.

+ Stanko Kogovšek, obl.

·        četrtek ob 7.00:                               + Janez Kristan

Po namenu (A)

·        petek ob 18.00:                                + Marija Mazzini, 7. dan

+ Vida Mlinar, obl.

+ družina Kokelj (Novovaška 22)

·        sobota ob 8.00:                                + Angela Pagon, obl.

+ Robert Bogataj, obl.

·        nedelja ob 7.00:                               + Ivka Beovič

ob 9.00:                                 + Franc Podobnik, obl.

Ta teden bodo v kapeli svete maše od srede do sobote, ostale bodo v župnijski cerkvi.

Na vse tri svete večere (24. decembra, 31. decembra in 5. januarja) naj se družina zbere k skupni molitvi, ter pokadi in pokropi prostore svojega doma.

Danes ob 20. uri bo sveta maša svetega večera, ob polnoči pa bo osrednja polnočna božična sveta maša.

Na Božič bosta slovesni sveti maši ob 7. in 9. uri. Pri vseh štirih prazničnih svetih mašah bo običajni »ofer« za obnovo notranjosti naše župnijske cerkve. Za vsak vaš iskren dar Bog povrni! Na Božič ob 16. uri bo v cerkvi še predstavitev letošnjih jaslic.

Božični praznik praznujemo kar osem dni do 1. januarja, zato v teh dneh povabljeni v čim večjem številu k svetim mašam.

26. decembra (na praznik sv. Štefana) bosta sveti maši ob 7. in 9. uri. Ob 10.30 bo tradicionalni blagoslov konj na Pustotniku. Ob 16. uri bomo z avtobusom odšli na ogled ledenih jaslic v Mojstrano (nagrada za redne obiskovalce božične devetdnevnice).

30. decembra bo v naši župniji potekala trikraljevska akcija. Začeli jo bomo s sveto mašo ob 8. uri. Vaše domove bodo obiskali trikraljevski koledniki, ki vam bodo prinesli blagoslov Novorojenega Kralja in voščilo ob praznikih. Denar, ki jim ga boste namenili je namenjen za pomoč ljudem v misijonskih deželah. Odprimo vrata svojih domov in src za potrebe revnih! Če še kdo na novo želi obisk kolednikov, naj čim prej sporoči v župnijsko pisarno.

31. decembra bo pri sveti maši ob 9. uri blagoslov vseh predšolskih otrok in vseh šolarjev do vključno 5. razreda. Še posebej povabljene družine letošnjih novokrščencev!

Samo še danes boste lahko v kiosku kupili vse potrebno za lepo obhajanje praznikov: kadilo, oglje, pratike, koledarje, jaslice…

V ponedeljek, na Božič, ob 19.30, vas Pihalni orkester Alpina Žiri vabi na božično-novoletni koncert, ki bo v dvorani DPD Svoboda. Na odru se nam bo pridružila ženska vokalna skupina Katrinas in žirovski violončelist Jošt Kosmač. Lepo povabljeni!