OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 5. nedelja med letom – 4. februar 2018

(5. – 11. februar 2018)

·        ponedeljek: sv. Agata, devica in mučenka;

·        torek: sv. Pavel in drugi japonski mučenci;

·        sreda: sv. Rihard, kralj;

·        četrtek: sv. Jožefina Bakhita, sužnja; d.p. Prešernov dan;

·        petek: sv. Apolonija, devica in mučenka;

·        sobota: sv. Sholastika, devica in redovnica;

·        nedelja: 6. nedelja med letom; goduje Lurška Mati Božja.

·        ponedeljek ob 18.00:                   + Jožefa in Avguštin Žakelj

V zahvalo za Božje varstvo

·        torek ob 7.00:                                + Slavka Šubic, obl.

+ Amalija Zdolšek

·        sreda ob 18.00:                             + Venčeslav Cankar, 30. dan

+ Ivanka Kristin, obl.

+ starši in brat Vidmar

·        četrtek ob 8.00 (Dobračeva):    + Marija in Andrej Žakelj (Goropeke)

+ Frančiška in Feliks Strlič

+ Janez Cankar

·        petek ob 18.00:                             + Stanislav Bogataj, 7. dan

+ Anton Urbančič, obl.

+ Maks in Pavla Bogataj, obl.

·        sobota ob 8.00:                             + Urška Podobnik in Franc Vidmar

+ Slobodan Poljanšek

·        nedelja ob 7.00 (Dobračeva):    + Frančiška in Alojz Pregelj

ob 8.30 (kapela):               Za župljane

ob 10.00 (Dobračeva):     + Vinko Benedičič

Ker jutri začenjamo z obnovo notranjosti župnijske cerkve, bodo odslej vse delavniške svete maše v kapeli, ob nedeljah pa ob 7. uri na Dobračevi, ob 8.30 v kapeli in ob 10. uri na Dobračevi. Hvala za razumevanje!

V ponedeljek ob 18.30 bo v župnišču srečanje misijonske skupine, ob 19.30 pa redakcije Glasa sv. Martina.

V torek ob 17. uri bo predšolski verouk, ob 18. uri pa sestanek gradbenega odbora za obnovo notranjosti župnijske cerkve.

V sredo ob 8. uri potrebujemo več mož in fantov za odstranitev opreme iz župnijske cerkve, ter zaščite klopi in ostalih delov cerkve. Večkrat vas bomo povabili k fizičnemu delu, da zmanjšamo stroške obnove. Bog povrni že vnaprej!

V sredo ob 18.30 bo v župnišču srečanje izrednih delivcev svetega obhajila.

V četrtek zaradi državnega praznika odpade verouk.

V četrtek je sveta maša samo ob 8. uri zjutraj na Dobračevi in ne zvečer kot pomotoma piše v Glasu svetega Martina.

V soboto ob 9. uri bodo obvezne ministrantske vaje za vse osnovnošolce.

Prihodnjo nedeljo ob 10. uri se bodo v cerkvi na Dobračevi predstavili letošnji birmanci in oddali birmanske prijavnice.

Prijavnice za vpis v novo šolsko leto v Vrtec pri sv. Ani dobite v vrtcu.

Naša župnija organizira od 27. do 30. aprila romanje v Rim. Program si lahko vzamete zadaj. Prijave sprejemamo v župnijski pisarni do zapolnitve mest. Ob prijavi plačate avans 50 EUR. Romanje je primerno za vse družinske člane, še posebej za birmance in njihove botre.

DPD Svoboda Žiri vabi na premiero gledališke predstave Toneta Partljiča Krivica boli. Predstavi bosta v sredo, 7. februarja, ter v soboto, 10. februarja, obakrat ob 19.30. Vstopnice so v predprodaji v Kocki. Lepo povabljeni!