OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 6. nedelja med letom – 11. februar 2018

(12. – 18. februar 2018)

·        ponedeljek: sv. Feliks, opat;

·        torek: sv. Jordan Saški, redovnik; začetek 24-urnega češčenja SRT;

·        sreda: Pepelnica – začetek postnega časa; sv. Valentin, duhovnik in mučenec;

·        četrtek: sv. Klavdij, redovnik;

·        petek: sv. Julijana Koprska, mučenka;

·        sobota: sv. Silvin, škof;

·        nedelja: 1. postna nedelja; goduje sv. Frančišek Regis Clet, mučenec.

·        ponedeljek ob 18.00:                   + Šubcovi

+ Seljak (Rakulk)

·        torek ob 18.00:                              + Bojan in Drago Štremfelj

+ Frančiška in Anton Kokelj

·        sreda ob 8.00:                                + Albina in Martin Gantar

ob 18.00:                             + Valentin Pagon

·        četrtek ob 7.00:                             V zahvalo in dober namen

ob 18.00 (Dobračeva):     + Franc Grošelj, 30. dan

+ Veronika, Lucija in Niki Pivk

+ družina Pešič in Prek

·        petek ob 18.00:                             + Alfonz Zajec

+ Franc in Amalija Trček, ter sestra Milena

Za srečno vožnjo

·        sobota ob 8.00:                             + Petra Eniko, obl.

+ Cepinovi

·        nedelja ob 7.00 (Dobračeva):    + Marta Čadež, obl.

ob 8.30 (kapela):               Za župljane

ob 10.00 (Dobračeva):     + starši Stanonik (Selo), obl.

V ponedeljek ob 18.30 bo v župnišču redna seja ŽPS.

Vabimo vas na 24-urno češčenje Svetega Rešnjega Telesa v našo kapelo. Češčenje bomo začeli s sveto mašo v torek ob 18. uri in zaključili s sveto mašo na pepelnico ob 18. uri. Na voljo bo razpored, kamor se boste vpisali za posamezne ure. Tudi ponoči naj bi bili pri Jezusu vsako uro vsaj trije molivci. V torek med 19. in 20. uro je dežurna molitvena skupina, v sredo od 16. do 17. ure pa naši birmanci. Vsi ostali župljani si čas češčenja izberite sami. Priporočeno je, da prav vsak župljan preživi v molitvi pred Najsvetejšim vsaj pol ure. Naj bo to čas milosti in blagoslova za našo župnijo in za vsakega posameznika!

V sredo, na pepelnico, bosta sveti maši s pepeljenjem ob 8. in 18. uri v kapeli. Ne pozabimo, da je v sredo strogi post.

Križev pot bo ob petkih in ob nedeljah ob 18. uri, obakrat v naši kapeli. Ob petkih bodo križev pot vodili birmanci, ob nedeljah pa župnijske skupine. Prihodnjo nedeljo bo križev pot vodila misijonska skupina.

V petek ob 19. uri bo v župnišču SKVO, ob 20. uri pa srečanje za vse oratorijske animatorje. Povabljeni vsi dosedanji in novi animatorji!

Prihodnji vikend bodo bobri na zimovanju v Ledinah.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah pričevanje kapucina, brata Jaroslava Kneževiča, pri 10. maši na Dobračevi pa bo družinska sveta maša, ki jo oblikujejo veroučenci in starši 3. razreda.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah »ofer« za obnovo notranjosti župnijske cerkve. Za vsak vaš dar že vnaprej Bog povrni!

Hvala mnogim prostovoljcem, ki ste že priskočili na pomoč pri obnovi župnijske cerkve. Naprošamo tudi pridne gospodinje, da delavcem spečejo sladke dobrote – dogovorite se z našo gospodinjo Majdo.

Naša župnija organizira od 27. do 30. aprila romanje v Rim. Čim prej se prijavite v župnijski pisarni!

Ob pogrebu + Stanislava Bogataj so domači, sosedje, sorodniki in prijatelji darovali 400 EUR za obnovo župnijske cerkve. Bog povrni!