4. postna nedelja

• sreda: sv. Matilda, kraljica;
  • četrtek: sv. Ludovika de Marillac, redovnica;
  • petek: sv. Hilarij Oglejski, škof;
  • sobota: sv. Patrik, škof in misijonar;
  • nedelja: 5. postna, tiha nedelja; goduje sv. Ciril Jeruzalemski, škof in cerkveni učitelj.

• ponedeljek ob 18.00:                   + Šubcovi

Za zdravje in srečo v družini

• torek ob 7.00:                                Za nove duhovne poklice

Po namenu (A)

• sreda ob 18.00:                             + Stanislav in Alojzija Novak

+ Terezija Šubic (Žirovski vrh), obl.

• četrtek ob 7.00:                             Po namenu (A)

ob 18.00 (Dobračeva):     + Franc in Jelka Kopač

• petek ob 18.00:                             + Julijana Zajec

+ Alfonz Zajec

• sobota ob 8.00:                             + Anton Gorjup

+ Bojan in Drago Štremfelj

• nedelja ob 7.00:                             + Ivanka Peternel, obl.

V zahvalo za 50 let skupnega življenja

ob 9.00:                                + Stane Zdolšek

+ Jože Kavčič (Dobračevska 2)

Med tednom bodo vse svete maše v kapeli, v nedeljo pa v župnijski cerkvi.

V torek ob 18.30 bo v župnišču redna seja ŽPS.

V četrtek ob 18.30 bo v župnišču srečanje odbora za obnovo župnijske cerkve.

Križev pot molimo ob petkih in ob nedeljah ob 18. uri, obakrat v naši kapeli. Ob petkih križev pot vodijo birmanci, ob nedeljah pa župnijske skupine. Danes bo križev pot vodila svetopisemska skupina, prihodnjo nedeljo pa člani zakonskih skupin.

V soboto ob 16. uri bo v župnišču srečanje vseh oratorijskih animatorjev. Povabljeni tudi novi animatorji, še posebej vsi veroučenci 9. razreda.

Prihodnjo nedeljo se bomo pri obeh svetih mašah zahvalili za sedanjega svetega očeta Frančiška, ki obhaja 5. obletnico izvolitve.

Prihodnjo nedeljo bo ob 9. uri družinska sveta maša, pri kateri sodelujejo veroučenci in starši 2. razreda.

Prihodnjo nedeljo bo pri obeh svetih mašah »ofer« za obnovo župnijske cerkve. Za vsak vaš dar Bog povrni!

Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bo na Brezjah dekanijski molitveni dan za nove duhovne poklice. Iz Žirov bo ob 13.45 odpeljal poseben avtobus. Potrebo se je predhodno prijaviti v župnijski pisarni.

Hvala mnogim prostovoljcem, ki ste že priskočili na pomoč pri obnovi župnijske cerkve, ter tistim, ki z molitvijo in vašimi denarnimi darovi podpirate obnovo. Hvala tudi vsem gospodinjam za sladke dobrote. Iskrena hvala vsem, ki ste več dni požrtvovalno generalno očistili župnijsko cerkev.

Naša župnija organizira od 27. do 30. aprila romanje v Rim. Zadnji rok za prijavo je naslednja nedelja, 18. marca.

Pihalni orkester Alpina Žiri vas vabi na 1. abonmajski koncert, ki bo prihodnjo soboto ob 19.30 v dvorani DPD Svoboda. Nastopili bodo člani big banda  Wonderbrass. Vstopnice so na voljo v trafiki Kocka. Lepo vabljeni!