7. velikonočna nedelja

• četrtek: sv. Jošt, puščavnik;
  • petek: sv. Janez I., papež in mučenec;
  • sobota: sv. Peter Celestin, papež;
  • nedelja: BINKOŠTI; goduje sv. Bernardin Sienski, duhovnik.

• ponedeljek ob 19.00:                    + Franc Štremfel, 7. dan

+ Lojze in Bojana Seljak

+ Virginia in Štucin

• torek ob 7.00:                                 Po namenu (A)

Po namenu (A)

ob 19.00 (kapela):               Šmarnice

• sreda ob 19.00:                               + Janez Bekš, god

+ Adolf Peternel

+ Jožica in Jože Trček, ter Trčkovi (Mrzli vrh), obl.

• četrtek ob 7.00:                              + Bojan in Drago Štremfelj

Po namenu (A)

ob 19.00 (Žirk):                    Šmarnice

• petek ob 19.00:                               + Deklovi

+ Alfonz Zajec

• sobota ob 8.00:                               + Roman Kavčič

+ Anton, Vida in Roman Mlinar

V zahvalo za skupnih 66 let

ob 19.00 (Goropeke):        Šmarnice

• nedelja ob 7.00 (Dobračeva):      + Balantačevi (Dobračevska)

za župljane

ob 8.30 (kapela):                 + Franc Oblak, 30. dan

+ Marko Brelih, obl., in Brelihovi

ob 10.00 (kapela):               + Vinko Logar, ter starša Ivanka in Franc

+ starši in stari starši Oblak (Dobračevska 67)

ob 15.00 (Mrzli vrh):          Šmarnice

Med tednom so vse svete maše v kapeli, prihodnjo nedeljo pa je sveta maša ob 10. uri izjemoma v kapeli.

Danes so Šmarnice ob 15. uri pri kapelici pri Novohišarju v Opalah, prihodnjo nedeljo ob 15. uri pa pri znamenju pri Pelehanu v Mrzlem vrhu. V ponedeljek, torek, sredo in petek bodo Šmarnice ob 19. uri v kapeli, v četrtek ob 19. uri pri križu na Žirku in v soboto ob 19. uri v cerkvi na Goropekah. Šmarnice so zelo lepo obiskane, zato pohvaljeni!

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču razširjena seja ŽPS. Pripravili se bomo na slovesnost nove maše.

V torek ob 19.30 bo v župnišču sestanek odbora za obnovo župnijske cerkve.

V četrtek ob 19.30 bo v župnišču priprava staršev in botrov na krst.

V petek ob 19. uri bo v župnišču SKVO, ob 20. uri pa mladinsko srečanje.

V soboto ob 9. uri bodo v župnišču obvezne ministrantske vaje za vse osnovnošolce.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah darovanje (»ofer«) za obnovo župnijske cerkve. Že vnaprej Bog povrni!

Prihodnjo nedeljo ob 10. uri bo v kapeli srečanje vseh starejših in bolnikov naše župnije. Po sveti maši bo v župnišču za vse še skromno kosilo in družabno srečanje. Lepo povabljeni! Zato lepo prosimo vse gospodinje, da v nedeljo zjutraj v župnišče prinesete sladke dobrote.

Prihodnjo nedeljo ob 11.30 bo v cerkvi na Dobračevi krstna nedelja.

Ob pogrebu + Milana Mlinarja so domači darovali 300 EUR za obnovo župnijske cerkve. Za obnovo župnijske cerkve je dr. Marija Stanonik darovala 1000 EUR. Prav tako so za obnovo župnijske cerkve darovali starši birmancev 455 EUR. Hvala tudi vsem neimenovanim darovalcem za obnovo naše cerkve. Vsem Bog povrni!

Društvo  ŠMAR vabi na  peš  romanje na Brezje prihodnjo soboto. Odhod  bo ob 5.uri  zjutraj od Temelja, Dobračevska ulica. Na cilj pridemo do 19.ure, ko je na Brezjah Sveta maša. Lahko se nam pridružite ob 7.uri  zjutraj na Hotavljah. Če se nam bi želeli priključiti v  Selcah, pelje avtobus iz Škofje Loke ob 12.15 uri. Domov se bomo vrnili zvečer s avtobusom. Celota  pot je zaradi dolžine kar zahtevna. Lepo povabljeni!