Sveta Trojica

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Sveta Trojica – 27. maj 2018

(28. maj – 3. junij 2018)

• ponedeljek: sv. German Pariški, škof;
  • torek: sv. Maksim Emonski, škof;
  • sreda: sv. Kancijan in drugi oglejski mučenci;
  • četrtek: SVETO REŠNJE TELO IN KRI;
  • petek: sv. Justin, mučenec;
  • sobota: sv. Marcelin in Peter, mučenca;
  • nedelja: 9. nedelja med letom; goduje sv. Karel Lwanga in drugi ugandski mučenci.

• ponedeljek ob 19.00:                    Za nove duhovne poklice

Po namenu (A)

• torek ob 7.00:                                 Po namenu (A)

ob 19.00 (kapela):               Šmarnice

• sreda ob 19.00 (Breznica):           + Frančiška Peternel, roj. dan

Za Božje varstvo in blagoslov v naših družinah

• četrtek ob 8.00 (kapela):             Za župljane

ob 19.00 (Ledinica):            Za blagoslov polja (zbrano na Selu)

• petek ob 19.00:                               + Franc Štremfel, 30. dan

Za nove duhovne poklice

• sobota ob 8.00:                               Za pokojne žirovske duhovnike

• nedelja ob 7.00 (Dobračeva):      + Venceslav Cankar

+ Tončka Saksida

ob 8.30 (kapela):                 + Vinko Benedičič

ob 10.00 (Dobračeva):       + Franc in Milena Pečelin, obl.

Med tednom so vse svete maše v kapeli, razen v sredo bo na Breznici in v četrtek zvečer na Ledinici.

Danes so Šmarnice ob 15. uri pa pri kapelici pri stari šoli v Žireh. V ponedeljek in torek, bodo Šmarnice ob 19. uri v kapeli, v sredo v cerkvi na Breznici, v četrtek ob 19. uri pa v cerkvi na Ledinici. V četrtek prinesite s seboj vse listke – najbolj pridni šmarničarji boste nagrajeni.

V torek ob 19.30 bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine.

V sredo ob 19. uri bo sveta maša na Breznici, ob prazniku tamkajšnjega zavetnika, sv. Kancijana. Po sveti maši nam bodo domačini postregli z različnimi dobrotami. Lepo povabljeni v čim večjem številu!

V četrtek praznujemo slovesni in zapovedani praznik svetega Rešnjega Telesa in svete Rešnje Krvi. Praznični sveti maši bosta ob 8. uri v kapeli in ob 19. uri na Ledinici. Takrat bomo Jezusa počastili s slovesno procesijo Svetega Rešnjega Telesa. Prosim vse sodelujoče v procesiji, da pripravite vse potrebno, da bo procesija lepo potekala (postavljalci oltarjev, pevci, pritrkovalci, nosilci neba in svetilk). Prvoobhajance pa prosim, da s seboj prinesete košarice s cvetjem, ki ga boste posipali pred oltarji!

Ta dan bomo tudi zaključili šmarnično pobožnost.

Zaradi procesije bomo imeli vsi ministranti obvezne vaje v četrtek ob 17.30 na Ledinici.

V petek dopoldne bova obiskovala bolnike in starejše po domovih.

V petek ob 16. uri bo v Vrtcu pri Sv. Ani prireditev ob zaključku letošnjega leta.

V soboto ob 18. uri v župnišču sestanek za vse oratorijske animatorje. Otroci so pri verouku dobili prijavnice za oratorij. Če jih kdo še ni dobil so na voljo zadaj. Prijavnice z denarnim prispevkom oddajte v župnišče najkasneje do 10. junija.

Hvala mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za obnovo naše župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

Hvala vsem možem, ki ste v četrtek pospravili oder s kora. Hvala tudi vsem gospem, ki ste v soboto temeljito očistile župnijsko cerkev. Hvala tudi vsem gospem, ki ste očistile vsa okna župnijske cerkve.

V tem tednu bomo potrebovali več prostovoljcev za barvanje cerkvenih klopi. Veseli bomo, če si boste lahko vzeli čas! Dobimo se v torek ob 8. uri v cerkvi. S seboj prinesite čopiče in posodice za barvo.

Zbiramo prijave za avtobusni prevoz na mašniško posvečenje Marka Mrlaka v ljubljanski stolnici, ki bo v petek, 29. junija, ob 9. uri. Lepo povabljeni v čim večjem številu!

Za slovesnost nove maše bomo potrebovali 12 smrek za mlaje. Darovalci naj se javijo župniku!

Sprejemamo mašne namene za julij in avgust. Za ta dva meseca se čim prej oglasite v župnijski pisarni.