OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 11. nedelja med letom – 17. junij 2018

(18. – 24. junij 2018)

• ponedeljek: sv. Marko in Marcelijan, mučenca;
  • torek: sv. Nazarij, prvi koprski škof;
  • sreda: sv. Florentina, opatinja;
  • četrtek: sv. Alojzij Gonzaga, redovnik;
  • petek: sv. Pavlin iz Nole, škof;
  • sobota: sv. Jožef Cafasso, redovnik;
  • nedelja: Rojstvo Janeza Krstnika; pri nas žegnanje na Goropekah in slovesnost srebrne maše Petra Žaklja.

• četrtek ob 7.00:                              Po namenu (A)

ob 19.00 (Dobračeva):       + Marija Pivk (Žirovski vrh), obl.

+ Alojzij Pišljar

• petek ob 19.00:                               + Frančiška in Jože Bevk

+ Ciril Eniko, obl.

+ Rozinka Mlinar, obl.

• sobota ob 8.00:                               + Franc Kavčič in Polonkarjevi

+ Rudolf Poljanšek, obl., in Poljanškovi (Goropeke)

• nedelja ob 7.00 (Goropeke):        + Martin Frelih ml., obl.

ob 9.00:                                 Po namenu srebrnomašnika

+ Alojz Strlič (logaška 36)

Od ponedeljka do srede doma ne bo svetih maš, ker gremo duhovniki na izlet ob obletnici našega posvečenja. V nujnih primerih se obračajte na kapucinski samostan v Škofji Loki. Od četrtka do sobote bodo vse svete maše v kapeli, prihodnjo nedeljo pa ob 7. uri v Goropekah in ob 9. uri zopet v župnijski cerkvi.

V ponedeljek povabljene žene in dekleta na generalno čiščenje župnijske cerkve ob koncu večmesečne obnove. Zberemo se ob 8. uri v cerkvi.

V soboto ob 9. uri bodo v župnijski cerkvi obvezne ministrantske vaje za vse ministrante. Pripravili se bomo na slovesnost srebrne maše.

V soboto ob 10. uri pa bo v župnišču sestanek za vse oratorijske animatorje.

Prihodnjo nedeljo ob 7. uri bo na Goropekah žegnanje. Zato bo ta dan »ofer« za tamkajšnjo cerkev. Za vsak vaš dar že vnaprej Bog povrni!

Otvoritev prenovljene župnijske cerkve bo prihodnjo nedeljo ob 9. uri , ko bomo v hvaležnosti in veselju praznovali slovesnost srebrne maše našega rojaka, Petra Žaklja. Želja jubilanta je, da bo slovesnost predvsem zahvala Bogu za 25 let službe duhovnika, zato ne želi zunanjih znamenj kot so mlaji in venci. V korist domače župnije se je odpovedal tudi srebrnomašnemu »ofru«. Zato mu bomo pripravili predvsem lepo mašno slovesnost. Po sveti maši pa bi se rad jubilant srečal z vsemi župljani ob skromni pogostitvi. Zato prosim vse pridne gospodinje za sladke dobrote, ki jih oddajte v soboto med 19. in 20. uro v župnišče. Na slovesnost srebrne maše povabljeni prav vsi župljani, lepo povabljene tudi narodne noše!

Prijavnice za počitnice ministrantov in pevcev v Izoli z denarnim prispevkom oddajte v župnišče najkasneje do 1. julija.

Hvala mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za obnovo naše župnijske cerkve. Sedaj bo redni mesečni »ofer« za obnovo župnijske cerkve. Za vsak vaš dar Bog povrni!

Hvala vsem, ki ste ta teden pomagali pri delih v cerkvi, ter hvala za generalno čiščenje župnišča.

Zbiramo prijave za avtobusni prevoz na mašniško posvečenje Marka Mrlaka v ljubljanski stolnici, ki bo v petek, 29. junija, ob 9. uri. Lepo povabljeni v čim večjem številu!

Vsi mašni nameni za julij in avgust so že polni.

Uradne ure župnijske pisarne bodo v juniju, juliju in avgustu vsak dan po sveti maši.

Pihalni orkester Alpina Žiri vas v petek ob 20.30 vabi na festival Žirokenrol. Domačemu orkestru se bodo na odru pridružile tri različne glasbene zasedbe. Prireditev bo potekala v vsakem vremenu, pod šotorom na parkirišču Alpine. Vstop prost. Vabljeni!