OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 13. nedelja med letom – 1. julij 2018

• četrtek: sv. Ciril in Metod, slovanska apostola in sozavetnika Evrope;
  • petek: sv. Marija Goretti, devica in mučenka;
  • sobota: sv. Vilibald, škof;
  • nedelja: 14. nedelja med letom; pri nas slovesnost NOVE MAŠE; goduje sv. Kilijan, škof in mučenec.

• ponedeljek ob 19.00:                   + Homcovi

V dober namen

• torek ob 19.00:                              + Trčkovi (Dobračevska ulica)

Za pokojne konjarje

• sreda ob 19.00:                              + Janez Trček

+ Kranjc

V čast Materi Božji

• četrtek ob 19.00:                           + Ciril Alič

V zahvalo in priprošnjo

• petek ob 19.00:                             + Milan Mlinar (roj. dan)

+ Venceslav Cankar

Ivanka in Viktor Burnik, obl.

• sobota ob 19.00:                           + Rajmund Vehar, 7. dan

+ Antonija Frlic, obl.

+ Žana Stanonik (roj. dan)

• nedelja ob 7.00:                             + Frančiška Trček, 7. dan

+ Pavel Pivk, obl.

ob 14.00:                             Po namenu novomašnika

Ta teden bodo vse svete maše v župnijski cerkvi.

Hvala vsem, ki ste pripomogli k odlični izvedbi letošnjega otroškega poletnega oratorija.

Duhovna priprava na novo mašo bo potekala od 1. do 6. julija. Vsak dan bo pri sveti maši z nami pričevalec o duhovnih poklicih, pol ure pred sveto mašo pa bomo vsak dan pred izpostavljenim Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice v naši župniji.

Pričevalci bodo naslednji:

• danes je z nami usmiljenka, sestra Bogdana Kavčič, misijonarka v Burundiju;
  • ponedeljek ob 19.00 Janez Žakelj, župnik v Cerkljah ob Krki;
  • torek ob 19.00 Gregor Luštrek, župnik in dekan v Gorenji vasi;
  • sreda ob 19.00 Franci Alič, župnik pri Svetem Duhu;
  • četrtek ob 19.00 pater Pavel Košir iz Škofje Loke;
  • petek ob 19.00 sestra Cirila Alič iz skupnost pri Sveti Trojici v Ljubljani.

Ostali žirovski rojaki so v tem tednu zadržani, zato so opravičili svojo udeležbo.

Prihodnjo soboto ob 18.15 bo novomašnika na Selu pozdravil župan Občine Žiri. Nato se bo novomašnik s kočijo prepeljal do župnijske cerkve, kjer bo ob 19.00 uradni sprejem novomašnika. Sprejemu sledi slovesna sveta maša, kjer bodo novomašnika pozdravili predstavniki različnih skupin, ki delujejo v naši župniji. Med sveto mašo bo novomašnik blagoslovil vsa obnovitvena dela v župnijski cerkvi. Isti večer ob 21.45 bo pred župnijskim domom podoknica v čast našemu novomašniku. Lepo povabljeni!

Slovesnost nove maše bo prihodnjo nedeljo ob 14.00 v naši župnijski cerkvi. Parkiranje bo možno na obvoznici pri Petrolu in na parkirišču podjetja Alpina. Po sveti maši bo okoli cerkve družabno srečanje za vse. Lepo povabljeni tudi ob 21.30, ko bodo v župnijski cerkvi pete litanije.

V tem tednu se bodo postavljali tudi mlaji in pletli venci na več koncih naše župnije. Informacije imate na listih, ki ste jih dobili pred 14 dnevi, ter na spletni in facebook strani. Slane in sladke dobrote boste v župnišče prinesli v soboto dopoldne. Lepo je, da se prav vsak župljan na svoj način vključi v neposredno pripravo slovesnosti nove maše. Potem bo to res praznik vse župnije.

Prijavnice za počitnice ministrantov in pevcev v Izoli z denarnim prispevkom oddajte v župnišče najkasneje do jutri.

Hvala mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za obnovo naše župnijske cerkve.

V župnijski pisarni lahko naročite mašne namene za mesec september.