OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 23. nedelja med letom – 9. september 2018

(10. – 16. september 2018)

• ponedeljek: sv. Nikolaj Tolentinski, spokornik;
  • torek: sv. Prot in Hijacint, mučenca;
  • sreda: Marijino ime;
  • četrtek: sv. Janez Zlatousti, škof in cerkveni učitelj;
  • petek: Povišanje Svetega Križa;
  • sobota: Žalostna Mati Božja;
  • nedelja: 24. nedelja med letom – nedelja svetniških kandidatov; goduje sv. Ljudmila, kneginja in mučenka.

• ponedeljek ob 19.00:                   + Nikolaj Oblak, god

+ Anton Šink, obl.

• torek ob 7.00:                                Po namenu (A)

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                              + Jani Pivk, obl.

+ Pavla Burnik

Za zdravje in srečo v družini

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):  + Milan Jereb (Selo 97), obl.

• petek ob 19.00:                             + Ajda, Zarja, Svit in Jure

+ Rajko Vehar

• sobota ob 8.00:                              Za blagoslov romarskih poti

Po namenu (A)

• nedelja ob 7.00:                             + Marjan Praprotnik, obl.

+ Ljudmila Mlinar, obl.

ob 9.00:                                + Lojze, obl., in vsi Erznožnik (Žirovski vrh 45)

Hvala vsem, ki ste pripravljali dogodke in slovesnosti ob 50-letnici smrti don Koste Seljaka. Po končani sveti maši se zadržite še na pogostitvi pred župniščem.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje misijonske skupine, ob 20.30 pa redakcije Glasa sv. Martina.

V sredo ob 20.30 bo srečanje Četrte zakonske skupine.

Do torka sprejemamo prijave za Stično mladih. Prijavite se župniku ali Almi Jesenko. Odhod avtobusa bo v soboto ob 7. uri izpred našega župnišča. Na avtobusu boste plačali 7 EUR g. kaplanu.

V soboto ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

Prihodnjo nedeljo bo pri obeh svetih mašah redni »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Hvala tudi mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za obnovo naše župnijske cerkve. Vsem skupaj Bog povrni!

Prihodnjo nedeljo bomo pri sveti maši ob 9. uri obhajali katehetsko nedeljo, h kateri naj pridejo vsi veroučenci in njihovi starši. Sveto mašo oblikujejo veroučenci in starši 3. razreda. Pri tej sveti maši bo tudi blagoslov šolskih torb (zato jih vsi veroučenci prinesite s seboj k sveti maši). Verouk pa se bo po urniku pričel jutri. Z mladinskimi srečanji pa pričnemo v soboto, 22. septembra, ob 20. uri. Za 1. letnik srednje šole in 9. razred osnovne bodo skupna srečanja vsak petek ob 20. uri – začnemo ta petek.

Od 20. do 23. septembra pripravljamo romanje v Medžugorje. Prijavite se v župnijski pisarni!