OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 24. nedelja med letom – 16. september 2018

(17. – 23. september 2018)

• ponedeljek: sv. Robert Bellarmino, škof in cerkveni učitelj;
  • torek: sv. Jožef Kupertinski, redovnik;
  • sreda: sv. Januarij, škof in mučenec;
  • četrtek: sv. Andrej in drugi korejski mučenci;
  • petek: sv. Matej, evangelist in apostol;
  • sobota: sv. Mavricij, mučenec;
  • nedelja: 25. nedelja med letom – Slomškova nedelja; goduje sv. Pij iz Pietrelcine, redovnik in spovednik.

• ponedeljek ob 19.00:                   + Jožefa Cankar, god

+ Antonija, Marija, Janez in Frančiška Novak

• torek ob 7.00:                                Po namenu (A)

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                              + Anton Klemenčič, 2. obl.

+ Slehrnikovi, ter za blagoslov pri hiši

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):  + starši Oblak in Ana Seljak

• petek ob 19.00:                             + Slavc Burjek, obl.

• sobota ob 8.00:                              + Sonja Seljak

• nedelja ob 7.00:                             + Anton Jobst

ob 9.00:                                + Marjana Primožič, obl.

Za zdravje (L)

V tem tednu bodo otroci 4. in 5. razreda šli k sveti spovedi. Verouk za 6., 7. in 8. razred pa zaradi odsotnosti župnika ta teden odpade.

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje mešane zakonske skupine.

V torek ob 18. uri bodo pevske vaje za otroški pevski zbor. Pridružite se tudi novi pevci!

V sredo ob 19.30 bo v župnišču priprava staršev in botrov na krst, ob 21. uri pa bo srečanje Četrte zakonske skupine.

V petek obeležujemo svetovni dan miru ob 100-letnici konca prve svetovne vojne. Zato bo v vseh cerkvah v Sloveniji v znak miru od 18. ure do 18.15 zvonilo z vsemi zvonovi.

V soboto ob 20. uri bo prvo srečanje mladinske skupine. Povabljeni vsi mladi od 2. letnika srednje šole naprej!

Prihodnjo nedeljo ob 10.30 bo krstna nedelja.

Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bo ob godu sv. patra Pija sveta maša pri kapelici pri Kržetu v Žirovskem vrhu. Lepo povabljeni!

Hvala za današnji redni »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Hvala tudi mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za obnovo naše župnijske cerkve. Vsem skupaj Bog povrni!

V četrtek odidemo na romanje v Medžugorje. Odhod bo ob 5. uri zjutraj izpred našega župnišča. S seboj imejte veljaven osebni dokument in malico za prvi dan. Vrnemo se v nedeljo v večernih urah. Samo še do torka sprejemamo prijave za romanje! V času romanja se v nujnih primerih obračajte na p. Marka Pavliča.

V soboto, 29. septembra, bo letošnje župnijsko peš romanje na Brezje. Povabljene vse generacije! Odhod avtobusa v Javorje bo ob 7. uri izpred našega župnišča. Sveta maša na Brezjah bo 18. uri. Romarji kolesarji RoMartin pa imajo odhod ob 8. uri izpred župnišča. Vsi zainteresirani se prijavite Anžetu Čeliku do torka, 25. septembra.

Zadaj si lahko vzamete naročilnico za DVD nove maše Marka Mrlaka.

Krajevna organizacija Rdečega križa vabi na zadnjo letošnjo krvodajalsko akcijo v Žireh. Ta bo v ponedeljek in torek. Odvzem krvi bo oba dneva od 7.00 do 13. ure v prostorih poslovne stavbe Ike. Krvodajalci, vabljeni!