OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 26. nedelja med letom – 30. september 2018

• sreda: sv. Frančišek Borgia, redovnijk;
  • četrtek: sv. Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj;
  • petek: sv. Marija Favstina Kowalska, redovnica;
  • sobota: sv. Bruno, ustanovitelj kartuzijanov;
  • nedelja: 26. nedelja med letom - rožnovenska; goduje Rožnovenska Mati Božja.

• ponedeljek ob 19.00:                   + Antonija, Marija, Janez in Frančiška Novak

+ Frančiška Jereb

• torek ob 7.00:                                Za nove duhovne poklice

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                              + Martinovi (Starovaška)

+ starši Seljak, ter Marija in Janez Alič (Jarčja d.)

+ Marica Zajec, obl.

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):  + Franc Trček, obl.

+ Štrajtovi (Selo) in Galetovški (Govejk)

• petek ob 19.00:                             + Marjan Govekar, 3. obl.

+ Frančiška Kopač in Milan Filipič

• sobota ob 8.00:                              + Viktor Čadež

+ Jože Jemec, obl.

• nedelja ob 7.00:                             + Rozalija in Karel Vidmar

+ Rajko Vehar in Pavle Tropenaver

ob 9.00:                                + Drago Štremfelj

+ starši in Terezija Novak

Mesec oktober je tudi mesec rožnega venca. Zato vas v tem mesecu povabim, da poživimo osebno, družinsko in skupno molitev. V naši župniji bomo rožni venec molili vsak dan pol ure pred sveto mašo (tudi pred jutranjimi mašami). Namenili ga bomo za blagoslov naše župnije, za blagoslov družin in za nove duhovne poklice v naši župniji. Povabljeni vsak dan v čim večjem številu pol ure pred sveto mašo k tej molitvi. Ob nedeljah pa še posebej povabljeni k molitvi rožnega venca ob 18. uri v našo župnijsko cerkev. Molitev bo prihodnjo nedeljo vodila molitvena skupina.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje misijonske skupine, ob 20.30 pa redakcije Glasa sv. Martina.

V torek ob 18. uri bodo pevske vaje za otroški pevski zbor. Pridružite se tudi novi pevci!

V sredo ob 20.30 bo v župnišču srečanje mlajše zakonske skupine.

V petek dopoldne bom obiskal polovico bolnikov in starejših po domovih, drugo polovico bo g. kaplan obiskal v soboto dopoldne.

V petek ob 19. uri bo pevska vaja za MeCPZ Anton Jobst in za mladinski pevski zbor. Lepo povabljeni tudi novi pevci!

V petek ob 20. uri bo srečanje mlajše mladinske skupine, v soboto ob 20. uri pa starejše mladinske skupine. Lepo povabljeni, da se nam pridružite tudi ostali mladi!

V soboto ob 9. uri bo v Škofji Loki dekanijsko srečanje ministrantov.

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo začetek skavtskega leta s sveto mašo v župnijski cerkvi, nato bodo preko dneva potekale aktivnosti, druženje bomo zaključili ob 15. uri s srečanjem za starše skavtov. Lepo povabljeni, da se nam, v nedeljo pridružite tudi novi skavti!

Ob pogrebu + Franca Kokelj so domači in sorodniki darovali 300 EUR za župnijsko cerkev. Hvala tudi mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za poplačilo obnove naše župnijske cerkve. Vsem skupaj Bog povrni!

Zadaj si lahko vzamete naročilnico za DVD nove maše Marka Mrlaka.

Sprejemam že mašne namene za november in december.