OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 27. nedelja med letom – 7. oktober 2018

(8. – 14. oktober 2018)

• ponedeljek: sv. Benedikta, devica in mučenka;
  • torek: sv. Abraham, svetopisemski očak;
  • sreda: sv. Danijel, mučenec;
  • četrtek: sv. Janez XXIII., papež;
  • petek: sv. Maksimilijan Celjski, mučenec;
  • sobota: sv. Koloman, mučenec;
  • nedelja: 28. nedelja med letom; goduje sv. Kalist I., papež in mučenec.

• ponedeljek ob 19.00:                   + Kolenc (Polje 10)

+ Ana Mlakar, obl.

• torek ob 7.00:                                V zahvalo za blagoslov in za zdravje

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                              + Anton Beovič

+ Tončka in Žiko Disič

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):  + Fortuna (Rakulk)

+ Marija Plesec, obl.

• petek ob 19.00:                             + Danica in Franc Mur

+ Mihela in Janez Arhar

Za zdravje v družini

• sobota ob 8.00:                              + Maks Kranjc

Po namenu (A)

• nedelja ob 7.00:                             + Janez Ovsenk in sin Bojan

+ Srečko Jereb in Pekovi (Žirovnica)

ob 9.00 (Dobračeva):       + Franc Kokelj, 30. dan

+ Vinko Benedičič

Vabim vas, da v tem mesecu poživimo osebno, družinsko in skupno molitev. V naši župniji bomo rožni venec molili vsak dan pol ure pred sveto mašo (tudi pred jutranjimi mašami). Ob nedeljah pa še posebej povabljeni k molitvi rožnega venca ob 18. uri v našo župnijsko cerkev. Molitev bo danes vodila molitvena skupina, prihodnjo nedeljo pa člani zakonskih skupin.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču redna seja ŽPS.

V torek ob 18. uri bodo pevske vaje otroškega zbora. Lepo vabimo tudi nove pevce!

V sredo ob 20.30 bo v župnišču srečanje Četrte zakonske skupine, v četrtek ob 20. uri pa Starejše zakonske skupine.

V petek ob 19. uri bo pevska vaja za MeCPZ Anton Jobst in za mladinski pevski zbor. Lepo povabljeni tudi novi pevci!

V petek ob 20. uri bo srečanje mlajše mladinske skupine, v soboto ob 20. uri pa starejše mladinske skupine. Lepo povabljeni, da se nam pridružite tudi ostali mladi!

V soboto ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo žegnanje na Dobračevi. Lepo naprošamo gospodinje te soseske za pogostitev po sveti maši!

Hvala tudi mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za poplačilo obnove naše župnijske cerkve.

DPD Svoboda Žiri vabi k vpisu gledališkega abonmaja, ki bo od ponedeljka do četrtka med 16. in 18 uro.

Pihalni orkester Alpina Žiri vas v soboto ob 19.30 uri vabi na 2. abonmajski koncert. Tokrat vam bojo glasbeniki večer obarvali z izvajanjem slovenske glasbe. Vstopnice so na voljo v trafiki Kocka in uro pred koncertom na blagajni dvorane. Vabijo žirovski godbeniki!